В Закарпатській ОДА обговорили внесення змін до Перспективного плану формування ОТГ

Опубліковано: | Переглядів: 1339
 • Поділіться із друзями:

Сьогодні, 17 січня, у сесійній залі Закарпатської обласної ради відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області.

У засіданні взяли участь під в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, його перший заступник Йосип Борто та заступник Петро Грицик, начальник управління містобудування та архітектури ОДА Микола Пігуляк, депутати обласної ради, голови ОТГ та сільських рад, експерти, активісти, журналісти…

Нагадаємо на початку року стало відомо, що уряд ухвалив Перспективний план формування ОТГ Закарпатської області, яким передбачено створення лише 57 ОТГ. Тоді як обласна рада раніше (26 вересня 2019 року) затвердила Перспективний план формування ОТГ в регіоні, який передбачав створення в 60 ОТГ. Відтак три закарпатські ОТГ – Холмківська, Сюртівська та Неліпинська можуть зникнути з нової адміністративної мапи. Окрім цього деякі сільські ради області виявили бажання створити окремі ОТГ, від тих, котрі вказані у перспективному плані. Натомість з іншого боку лунали пропозиції навпаки об’єднати декілька потенційних ОТГ в одну. Ці та ряд інших питань мали сформувати порядок денний міжвідомчої робочої групи.

Відкриваючи засідання в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко насамперед заявив: «Ми виконали доручення Мінрегіону і створили майданчик для консультацій, узгодження позицій громад… За тиждень, який минув з часу нашої попередньої зустрічі, такі консультації і спілкування між громадами відбулися, в ОДА подано відповідні рішення. Є домовленості про співпрацю громад у питаннях медицини, освіти, транспорту. Сьогодні ми узагальнюємо отримані пропозиції і ухвалимо відповідні рішення».

Присутні члени робочої групи, депутати облради, експерти, представники громад та інші учасники засідання жваво обговорювали питання порядку денного, активно вносили різноманітні пропозиції щодо тих чи інших територій та громад, котрих назбиралось чимало.

Відтак було ухвалено подати до КМУ зміни до Перспективного плану формування громад Закарпатської області, а саме передбачити Холмківську, Неліпинську та Сюртівську ОТГ (включивши до неї Ратівецьку сільську раду).

Також ухвалили подати до Мінрегіону України для здійснення аналізу та надання пропозицій щодо внесення змін до Перспективного плану по громадам, що отримали висновки облдержадміністрації щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень щодо об’єднання, а саме: Великобийганську ОТГ, Верхньокоропецьку ОТГ, Бедевлянську ОТГ.

Окрім того, взявши до уваги інформацію управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА, запропонували управлінню доопрацювати вказані звернення з центрами ОТГ, передбачених Перспективним планом області та затвердженим КМУ. При цьому врахувати надані представниками громад аргументів та розрахунків їх спроможності в разі зміни конфігурації (згідно звернень щодо виходу з ОТГ) та направити їх до Мінрегіону України для здійснення аналізу та надання пропозицій щодо внесення змін до Перспективного плану.

На завершення в.о. губернатора задоволено заявив, що всі присутні мали змогу висловити свої пропозиції та побажання, котрі обов’язково будуть враховані. Водночас, від себе ще раз хочемо нагадати, що подібні рішення носять суто консультаційний характер, а остаточну конфігурацію Перспективного плану формування ОТГ все одно має затвердити уряд України.

Руслан ФАТУЛА

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події