Ілдика Орос: «Стаття про можливе закриття Закарпатського угорського інституту – або залякування, або попередження»

Опубліковано: | Переглядів: 2329
 • Поділіться із друзями:

Днями інформаційний портал depo висунув припущення, що уряд може закрити Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ, якщо Міністерство освіти вимагатиме скорочення кількості ВНЗ і на Закарпатті.

Публікацію прокоментувала ректор інституту Ілдика Орос.

«Стаття має досить дивне формулювання, тому я сприймаю її радше як попередження, – каже пані Ілдика й цитує: – «Навряд чи Закарпаття буде у списку регіонів, у яких закриватимуть вузи. …вищих навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації в області є десять, з них чотири приватні… Чотири з них уже кілька останніх років потрапляють до топ-200 вузів України».

У статті також ідеться про те, що приватний Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ має чи не найбільше зауважень до своєї діяльності з боку Державної інспекції навчальних закладів та навіть Служби безпеки України. Стосовно цього ректор зазначила, що автор публікації формулює думку досить дивно, оскільки написане можна інтерпретувати так, ніби є ще один угорський інститут поруч із Берегівським. «Я роблю висновок, що автор не зовсім знає, про що пише. Саме тому сприймаю статтю або як попередження, або як залякування. Адже інститут кожні п’ять років проходить в обов’язковому порядку акредитацію. Згідно з нею, із 16 факультетів шість мають акредитацію до 2024 року, чотири – до 2028-го, а один – до 2029-го, – повідомила Ілдика Орос. – Саме тому було б дивним, якби Державна інспекція навчальних закладів, котра підтверджує акредитацію, різко змінила свою думку».

«Наразі триває акредитація навчання на рівень «магістр» для вчителів, спеціальностей «облік» та «аудит». Згідно з оцінкою комісії, бухгалтерський облік та аудит отримав 4 за п’ятибальною шкалою, а середовище навчання оцінено на 5 балів. Не надати дозвіл після цього буде не об’єктивним рішенням. Саме тому вважаю дивним таке «повідомлення», не знаю, чи це помилка журналіста, чи дійсно слова міністра», – зазначила ректор. Вона також припустила, що інститут з цього приводу, ймовірно, звернеться за роз’ясненням до компетентних органів.

«Мушу також зазначити, що СБУ не має жодної справи щодо інституту, інакше було б письмове підтвердження. За останні два роки я не отримувала жодного офіційного листа від СБУ на адресу установи. Складається враження, що нас намагаються знову спровокувати або спричинити напругу», – каже Ілдика Орос.

Слід додати, що з часу свого заснування Закарпатський угорський інститут не отримував жодної підтримки з боку української держави. Проте від нього вимагають дотримання всіх державних норм, котрим виш повністю відповідає. Будь-яка атака на інститут після цього може мати лише політичний характер.

Karpat.in.ua

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події