Василь Брензович: «Важливо інформувати Раду Європи про ситуацію закарпатських угорців»

Опубліковано: | Переглядів: 1044
 • Поділіться із друзями:

Голова Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Василь Брензович у середу зустрівся з керівниками Ради Європи.

Рада Європи, котра базується в Страсбурзі, є дуже важливим органом Європейського співтовариства, оскільки це єдина міжнародна організація, що об’єднує депутатів усіх європейських країн. Тут працює і Венеціанська комісія, дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, який надає висновки про відповідність проєктів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям, а також Європейський суд з прав людини.

«Важливо інформувати Раду Європи про ситуацію закарпатських угорців, – наголосив Василь Брензович. – На жаль, ситуація залишилася такою ж, як і протягом минулих п’яти років: в Україні обмежували й обмежують мовні, освітні права нацменшин, що негативно впливає як на життя й майбутнє закарпатських угорців та інших національних меншин, так і на стабільність та мир у країні».

Василь Брензович був радий великій кількості присутніх на круглому столі на тему «Ситуація та перспективи мовних прав в Україні», який відбувся в Раді Європи у вівторок. На заході, організованому угорською делегацією, звернули увагу на звуження прав національних меншин в Україні, зокрема закарпатських угорців, дискримінаційний характер закону про повну загальну середню освіту, а також невиконання Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань. Голова Комітету із закордонних справ парламенту Угорщини Жолт Неймет на засіданні підкреслив: «В Україні не можна допустити жодної дискримінації національних меншин». Іштван Черничко, у свою чергу, представив тіньовий звіт щодо імплементації Україною положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, котрий підтверджує, що країна порушує взяті на себе «мовні» зобов’язання.

«Під час заходу вдалося чітко змалювати нинішню мовну політику в Україні», – додав Василь Брензович.

У середу перед своєю зустріччю з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович та представниками Венеціанської комісії політик повідомив: «Хочу звернути увагу фахівців на те, що Україна, незважаючи на обіцянки, досі не виконала рекомендацій Венеціанської комісії щодо «мовного» та «освітнього» законів».

«На жаль, сподівання переважної більшості населення країни на обрання президентом Володимира Зеленського та парламентські вибори не справдилися, оскільки ведеться та ж політика, що й раніше, – сказав він. – Це підтверджує і схвалення «освітнього» закону, а також невнесення змін до «мовного».

«Слід наголосити, що Україна відтермінувала до 2023 року набуття чинності Законом про освіту для учнів шкіл з мовою навчання нацменшин, мова яких належить до мов ЄС, та надала право вільного вибору мови освітнього процесу приватним закладам освіти. Проте передбачається складання іспитів виключно державною мовою. У цей перехідний період важливою є думка європейських інституцій. Ми тут для того, аби поінформувати про все це керівника Ради Європи», – заявив Василь Брензович.

«TV21 Ungvár»/ тижневик «Kárpátalja»

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події