Йосип Борто: Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття

Опубліковано: | Переглядів: 491
 • Поділіться із друзями:

5 лютого у конференцзалі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства відбувся семінар інфраструктурного проєкту Європейського Союзу в лісовому господарстві України «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності й адаптаційної спроможності лісів в прикордонних регіонах України та Словаччини».

Участь у форумі взяли: перший заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто,  консул Генконсульства Словацької Республіки в Ужгороді Даніель Чабан, в.о. начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Коцур, начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Роман Хайнас, начальник Івано-Франківського ОУЛМГ Віктор Сахнюк, а також представники лісогосподарських установ Закарпаття, Івано-Франківщини та Пряшівського краю Словаччини.

Звертаючись до присутніх,  Йосип Борто від імені голови облради Михайла Рівіса, усього депутатського корпусу  облради та від себе особисто привітав учасників  із початком такого важливого семінару та стартом проєкту. «Транскордонне співробітництво – є одним із пріоритетних напрямків роботи обласної ради. Зміцнення цієї роботи є важливим у контексті євроінтеграційних процесів України та  проведення реформи децентралізації влади. Наша область має 20 підписаних договорів із різними регіонами країн Європейського Союзу. Більше половини із них дають вагомі результати. Тож ми дуже раді, що окрім обласної влади й інші структури та організації краю теж шукають шляхи до джерел фінансування із європейських коштів. Надзвичайно радіємо, що у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, вам вдалося виграти грант на реалізацію проєкту, із чим вас щиро вітаємо. Переконаний, що ви його успішно реалізуєте та через три роки продемонструєте нам свої високі результати», – наголосив Йосип Йосипович та додав, що лісові екосистеми відіграють вагому роль у протипаводковому захисті та надзвичайно важливі для реалізації пріоритетного напрямку розвитку  Закарпаття – туризму та рекреації. А розвиток туризму і рекреації  є локомотивом розвитку усіх інших галузей економіки краю.  Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття.

«Обласна рада відповідним рішенням підтримала мораторій на вивезення кругляку, адже вважаємо, що, насамперед, потрібно зміцнити деревообробну промисловість Закарпаття, створити нові робочі місця й збільшити доходи у місцеві бюджети. У галузі лісового господарства області працюють тисячі людей, які заробляють кошти для утримання своїх сімей у сьогоднішній непростий час. Тож збереження лісового ресурсу є дуже важливим для нашого краю. Обласна влада стурбована проблемами, які нині є лісовому господарстві – незаконні та непрофесійні вирубки, засміченість у лісах, а також хвороби від яких пошкоджуються деревостани та вплив змін клімату на стан лісових ресурсів», – підкреслив Йосип Борто та побажав учасникам семінару плідної роботи у пошуках вирішення зазначених проблем та конструктивних і цікавих дискусій.

За словами модератора зустрічі – голови ГО «ФОРЗА» Лесі Лойко, метою проекту є посилення стійкості та адаптаційної спроможності Карпатських лісових екосистем з огляду на прояви впливів зміни клімату на особливо вразливі гірські екосистеми Українських Карпат та Високих Татрів, які за останній час страждають від вітровалів, буреломів, хвороб, шкідників та всихання деревини.

Наголошувалося, що реалізація проекту забезпечить виконання окремих положень Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Головний партнер проекту – ДП «Ужгородське лісове господарство», партнери: Державні ліси Татранський національний парк (Словаччина), ДП «Вигодське лісове господарство» (Україна), Ліси міста Спішська Бела (Словаччина), Ліси міста Кежмарок (Словаччина), Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» (Україна).

Загальний бюджет проєкту – 3,5 млн євро, для української сторони – понад 2 млн євро.

У рамках проєкту заплановано на території  Ужгородського лісництва створити сучасний лісовий розсадник з інноваційною теплицею для вирощування посадкового матеріалу основних лісотвірних порід дерев та кущів із відкритою та закритою кореневою системами, стійких та адаптованих до проявів зміни клімату. У с. Невицьке планується будівництво Демонстраційно-інформаційного центру «Ліс і Клімат», що слугуватиме осередком інформування фахівців та громадськості з питань проявів зміни клімату та демонструватиме можливості як пом’якшення їх наслідків, так і адаптації до них в лісовому господарстві.

Інші партнери планують відновлювати постраждалі від зміни клімату ліси, проводитимуть заходи з захисту молодих насаджень від пошкоджень і хвороб, розбудовувати інфраструктуру у лісі тощо, повідомляє Виконавчий апарат Закарпатської облради.

 • Йосип Борто: Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття
 • Йосип Борто: Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття
 • Йосип Борто: Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття
 • Йосип Борто: Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття
 • Йосип Борто: Збереження найціннішого багатства краю – лісового ресурсу – є запорукою розвитку Закарпаття
«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події