Василь Брензович: візит Петера Сіярто до Києва може стати новим початком в українсько-угорських відносинах

Опубліковано: | Переглядів: 467
 • Поділіться із друзями:

«Візит Петера Сіярто, Міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини, до Києва може стати виходом із глухого кута для українсько-угорських відносин, адже озвучені ним пропозиції можуть допомогти уладнати відносини між двома країнами, а також у вирішенні проблем закрпатських угорців», – заявив Василь Брензович у суботу в Ужгороді, в інтерв’ю угорському телебаченню M1 та угорському радіо Кошут (Kossuth Rádió).

Голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) відреагував на візит голови угорської дипломатії Петера Сіярто до столиці України та пояснив, що озвучені для Києва пропозиції можуть допомогти зберегти закарпатську угорську мережу освіти та врегулювати суперечки щодо мови навчання. Набрання чинності українського закону про освіту та мову зобов’язує закарпатських угорців та представників інших національностей використовувати українську державну мову на шкоду їхній рідній мові, додав він та наголосив, що обидва закони принципово загрожують збереженню угорської нацменшини Закарпаття та прискорюють асиміляцію.

Василь Брензович назвав позитивним результатом переговорів Петера Сіярто в Києві те, що нарешті, після 7-річної перерви, у березні знову планується зустріч угорсько-українського міжурядового комітету, в рамках якого Україна та Угорщина можуть продовжити свій політичний, економічний, освітній та культурний діалог. Спільний форум може також надати можливість уладнати питання угорськомовної освіти на Закарпатті.

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович пояснив: «Якщо мова йде справді про те, що Київ прийняв вищезгадані закони, аби усі могли вивчити українську мову, оскільки нинішня система освіти не в змозі цього забезпечити, то я вважаю, що це має вирішуватися не шляхом покарання чи позбавлення прав, а через вдосконалення викладання української мови».

Саме для цього угорська влада запропонувала свою допомогу через міністра закордонних справ Петера Сіярто, зауважив лідер закарпатських угорців, підкресливши, що пропозиції угорської сторони були конструктивними. «Сподіваюся, що пропозиції Петера Сіярто не будуть проігноровані та допоможуть нам досягти результатів рано чи пізно, адже у такій формі ці закони є неприйнятними», – заявив Василь Брензович.

karpat.in.ua

 

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події