https://rx.ua
10118
20:36 10.022020

Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм

Політика 2698

На Закарпатті з візитом перебуває австрійська делегація.

Нині, 10 лютого,  у камінному залі ОДА в.о.голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко та заступник голови – Ольга Травіна, а також  перший заступник голови облради Йосип Борто зустріли поважних гостей та провели перемовини.

Участь у зустрічі також узяли: торговий радник Посольства Австрії в Україні Габріелє Газалельбергер, представник торгового офісу Австрії Галина Котовські, очільники профільних департаментів та управлінь ОДА, представники бізнесу та  наукових установ краю.

У ході перемовин йшлося про  поглиблення існуючих і започаткування нових напрямків для розвитку двосторонньої співпраці із підприємствами Австрії  та у сфері розвитку туризму, інфраструктури, переробки й утилізації відходів, використання відновлювальної енергії та ін.

Найбільше уваги було приділено питанню співпраці в галузі туризму та  розробленню спільної програми, яка дасть змогу на взаємній  основі  залучати інвестиції в підприємства, обмінюватись досвідом, будувати партнерські взаємовигідні стосунки та розвивати дружбу.

Олексій Гетмененко розповів про успішний досвід транскордонного співробітництва нашої області із багатьма країнами світу та поділився своїм  баченням розвитку співпраці Закарпаття із Австрією. Він зауважив, що на наступну зустріч фахівці  підготують  пакет інвестиційних пропозицій від нашого краю, який дасть змогу розрахувати ефективність туристичної привабливості  області за абсолютними і відносними показниками. Він також вніс пропозицію стосовно проведення спільного бізнес-форуму на Закарпатті.

Йосип Борто від імені голови Закарпатської облради Михайла Рівіса та усього депутатського корпусу передав вітання представникам австрійської делегації та наголосив, що одним із пріоритетів у роботі облради є зміцнення транскордонного співробітництва, що є вагомим у просуванні  України до Євросоюзу та проведенні реформи з  децентралізації влади. «Закарпатська область має налагоджену співпрацю із 20 різними регіонами країн Євросоюзу. Це, насамперед, наші сусіди  – Угорщина, Словаччина, Румунія, а також Чехія, Німеччина, Литва. Водночас ми сподіваємося на плідну співпрацю із Австрією. Від вас  багато чому можна навчитися.  Щоразу,  відвідуючи Австрію, я захоплюся її красою природи, високим  рівнем розвитку та порядку. За географічними характеристиками Закарпаття схоже із Австрією. А в економіці вашої країни велике значення має туризм. Тож я переконаний, що ключовою галуззю нашої співпраці має бути саме туристична. Нам потрібен ваш досвід у сфері розвитку туризму та інвестори, які готові вкладати кошти у розвиток Закарпаття», – мовив Й.Борто, додавши, що в нашій області локомотивом для розвитку всіх інших галузей економіки є саме туристична.

Наступне питання, яке порушив Й.Борто,  стосувалось лісів Закарпаття. «Ми підтримали запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка і тим самим прагнемо спонукати до розвитку деревообробку. Тут також потрібні інвестори» – наголосив Й.Борто.  Відтак наголосив ще на одній  проблемі, яка має місце в житті краю, –  поводження з твердими побутовими відходами. «Оскільки в Австрії напрацьований успішний досвід в цьому питанні, то  ми готові вивчити його та зреалізувати на теренах краю».

Про історію співпраці нашої області із австрійськими партнерами розповів директор Інституту державного управління та регіонального розвитку УжНУ Володимир Приходько. Та висловив готовність науковців допомогти владі краю із підготовки дорожньої карти розвитку усіх напрямків співпраці із австрійськими партнерами. Науковець переконаний, що австрійський досвід має задати новий імпульс для розвитку закарпатського бізнесу, науки, освіти і громадянського суспільства

Габріелє Газалельбергер навела приклад успішної співпраці Австрії із Словаччиною. Основні галузі, де відбувається співпраця: автомобільна індустрія, туризм та інфраструктура. Пані Габріелє розповіла про бізнес-форуми, які відбудуться у поточному році в Австрії та Україні, які можуть відвідати усі зацікавлені особи.

Присутні висловлювали свої слушні пропозиції. Головною була думка: на території України та Закарпаття, зокрема, інвестори можуть працювати спокійно, успішно та результативно. Бо тут  створені всі умови для цього.

Виконавчий апарат облради

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне