Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм

Опубліковано: | Переглядів: 379
 • Поділіться із друзями:

На Закарпатті з візитом перебуває австрійська делегація.

Нині, 10 лютого,  у камінному залі ОДА в.о.голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко та заступник голови – Ольга Травіна, а також  перший заступник голови облради Йосип Борто зустріли поважних гостей та провели перемовини.

Участь у зустрічі також узяли: торговий радник Посольства Австрії в Україні Габріелє Газалельбергер, представник торгового офісу Австрії Галина Котовські, очільники профільних департаментів та управлінь ОДА, представники бізнесу та  наукових установ краю.

У ході перемовин йшлося про  поглиблення існуючих і започаткування нових напрямків для розвитку двосторонньої співпраці із підприємствами Австрії  та у сфері розвитку туризму, інфраструктури, переробки й утилізації відходів, використання відновлювальної енергії та ін.

Найбільше уваги було приділено питанню співпраці в галузі туризму та  розробленню спільної програми, яка дасть змогу на взаємній  основі  залучати інвестиції в підприємства, обмінюватись досвідом, будувати партнерські взаємовигідні стосунки та розвивати дружбу.

Олексій Гетмененко розповів про успішний досвід транскордонного співробітництва нашої області із багатьма країнами світу та поділився своїм  баченням розвитку співпраці Закарпаття із Австрією. Він зауважив, що на наступну зустріч фахівці  підготують  пакет інвестиційних пропозицій від нашого краю, який дасть змогу розрахувати ефективність туристичної привабливості  області за абсолютними і відносними показниками. Він також вніс пропозицію стосовно проведення спільного бізнес-форуму на Закарпатті.

Йосип Борто від імені голови Закарпатської облради Михайла Рівіса та усього депутатського корпусу передав вітання представникам австрійської делегації та наголосив, що одним із пріоритетів у роботі облради є зміцнення транскордонного співробітництва, що є вагомим у просуванні  України до Євросоюзу та проведенні реформи з  децентралізації влади. «Закарпатська область має налагоджену співпрацю із 20 різними регіонами країн Євросоюзу. Це, насамперед, наші сусіди  – Угорщина, Словаччина, Румунія, а також Чехія, Німеччина, Литва. Водночас ми сподіваємося на плідну співпрацю із Австрією. Від вас  багато чому можна навчитися.  Щоразу,  відвідуючи Австрію, я захоплюся її красою природи, високим  рівнем розвитку та порядку. За географічними характеристиками Закарпаття схоже із Австрією. А в економіці вашої країни велике значення має туризм. Тож я переконаний, що ключовою галуззю нашої співпраці має бути саме туристична. Нам потрібен ваш досвід у сфері розвитку туризму та інвестори, які готові вкладати кошти у розвиток Закарпаття», – мовив Й.Борто, додавши, що в нашій області локомотивом для розвитку всіх інших галузей економіки є саме туристична.

Наступне питання, яке порушив Й.Борто,  стосувалось лісів Закарпаття. «Ми підтримали запровадження мораторію на експорт лісу-кругляка і тим самим прагнемо спонукати до розвитку деревообробку. Тут також потрібні інвестори» – наголосив Й.Борто.  Відтак наголосив ще на одній  проблемі, яка має місце в житті краю, –  поводження з твердими побутовими відходами. «Оскільки в Австрії напрацьований успішний досвід в цьому питанні, то  ми готові вивчити його та зреалізувати на теренах краю».

Про історію співпраці нашої області із австрійськими партнерами розповів директор Інституту державного управління та регіонального розвитку УжНУ Володимир Приходько. Та висловив готовність науковців допомогти владі краю із підготовки дорожньої карти розвитку усіх напрямків співпраці із австрійськими партнерами. Науковець переконаний, що австрійський досвід має задати новий імпульс для розвитку закарпатського бізнесу, науки, освіти і громадянського суспільства

Габріелє Газалельбергер навела приклад успішної співпраці Австрії із Словаччиною. Основні галузі, де відбувається співпраця: автомобільна індустрія, туризм та інфраструктура. Пані Габріелє розповіла про бізнес-форуми, які відбудуться у поточному році в Австрії та Україні, які можуть відвідати усі зацікавлені особи.

Присутні висловлювали свої слушні пропозиції. Головною була думка: на території України та Закарпаття, зокрема, інвестори можуть працювати спокійно, успішно та результативно. Бо тут  створені всі умови для цього.

Виконавчий апарат облради

 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
 • Йосип Борто: Ключовою галуззю співпраці між Закарпаттям та Австрією має бути туризм
«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події