Загальні збори мешканців Жнятина: прибічники приєднання до Горондівської ОТГ зазнали поразки

Опубліковано: | Переглядів: 2023
 • Поділіться із друзями:

У селі Жнятино з ініціативи виконкому сільської ради та місцевих мешканців у неділю, 9 лютого, відбулися загальні збори. Ініціатори обурені тим, що невелика меншість намагається нав’язати свою волю більшості жителів, прагнучи, аби Жнятино стало частиною Горондівської ОТГ. І це незважаючи на те, що з 2017 року під час загальних зборів мешканців села вже двічі ухвалювалося рішення про приєднання до Мукачівської об’єднаної громади. Троє депутатів сільради намагаються через суд анулювати попередні рішення Жнятинської сільської ради про приєднання до Мукачівської ОТГ.

На загальні збори, котрі були оголошені на 14-ту годину, громадяни йшли масово, і місцевий будинок культури дуже швидко заповнився вщент. З півсотні мешканців стояли на вулиці, оскільки вже не вміщалися, а люди ще йшли та йшли, старі й молоді, спілкуючись між собою як угорською, так і українською. Тож голова села Янош Орос вирішив провести збори у дворі сільської ради, аби кожен присутній зміг долучитися до обговорення, тим паче, що цьому сприяла й сонячна погода.

До цього часу представники місцевої ради вже зібрали 400 підписів під реєстром присутніх. Від них я дізнався, що разом із головою Горонди прийшли й жителі села, котрі не зможуть узяти участь у голосуванні. На зборах з’явилися також дві телевізійні знімальні групи, депутат облради Міклош Товт та колишній заступник голови ОДА Віктор Мікулін. Жнятинський сільський голова Янош Орос у своїй промові, виголошеній українською, детально розповів присутнім про події, котрі передували ситуації, що склалася, а також про ті нечесні спроби, за допомогою яких незначна меншість намагалася вплинути на неї. Він наголосив, що не може цього допустити і боротиметься всіма можливими засобами, аби втілити в життя бажання жнятинців. Після виступу очільника сільради Наталія Матей, член виконкому, зачитала текст звернення, надісланого до відповідних органів у столицю.

Відтак слово присутньому на зборах голові Горонди вже не надали. Заявили, що запрошений він не як оратор, а для того, аби почув, що жнятинці думають про приєднання до Горондівської ОТГ. Обурений Іван Туряниця перед телекамерами став доводити, що законним шляхом Жнятино не може приєднатися до Мукачева та наскільки важливим було б його долучення до об’єднання сусідніх сіл Горонда та Страбічово.

Організатори зборів закликали трьох депутатів – прибічників та агітаторів за об’єднання з Горондівською ОТГ – пояснити, чому приєднання до Горонди краще, ніж до Мукачева.

Першим виступив Юрій Фазекаш, котрий наголосив, що представляє думку мешканців Жнятина. Проте присутні його освистали й не дозволили говорити далі: «Ти живеш у Горонді, лише прописаний у Жнятині. Ти нас зрадив», – гукали з натовпу.

Інший депутат – прибічник приєднання до Горонди Михайло Балог звинуватив голову Жнятина Яноша Ороса в тому, що він роз’єднав та натравив один проти одного мешканців села, котрі досі жили в мирі та взаєморозумінні. На його думку, заради збереження свого крісла він спершу підписав щось з депутатами Берегова (більшість котрих – угорці), однак що він мав на увазі конкретно, так і не з’ясувалося. А тепер, мовляв, хоче «здати» село мукачівцям. Тут ситуація загострилася, мешканці дедалі гучніше висловлювали своє невдоволення. Урешті-решт Михайло Балог так і не навів жодного аргументу стосовно того, чому він вважає приєднання Жнятина до Горонди кращим, ніж до Мукачева. Проте дехто перерахував переваги приєднання до міста.

Відтак Наталія Матей закликала присутніх розділитися: прибічникам приєднання до Мукачева стати на один бік, до Горонди – на інший. Так, згідно з правилами демократії, дебати були врегульовані: з натовпу з понад 400 чоловік приблизно 20 виявилися прихильниками об’єднання з Горондою. Один із місцевих мешканців звернув увагу на те, що навколо голови Горонди стоять не жнятинці, а жителі Горонди. А кілька сотень жнятинців – прибічників приєднання до Мукачева – опинилися з натовпом з іншого боку, разом українці, угорці, роми.

Горондівський сільський голова Іван Туряниця і тепер не міг змиритися з рішенням жнятинців, доводив свою правоту перед телекамерами.

Насамкінець присутній на зборах ексзаступник голови ОДА Віктор Мікулін зазначив, що, на його думку, жнятинці обрали кращу можливість. Раніше в перспективному плані не було ОТГ з центром у Горонді, котра навряд чи є спроможною, не має сучасної інфраструктури та жодних перспектив для розвитку. Незважаючи на це, вони отримали право на створення об’єднаної громади, проведено й вибори. Віктор Мікулін підкреслив: Жнятину буде краще, якщо не долучатиметься до необдуманих ініціатив Горонди.

Badó Zsolt/Kárpátalja

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події