10195
11:44 18.022020

Уряд Угорщини підтримає навчання з робототехніки закарпатської молоді

Політика 933

Державний секретар міністерства з питань інновацій та технологій Угорщини Томаш Шанда зустрівся з головою товариства угорської культури Закарпаття Василем Брензовичем. На пресконференції після зустрічі держсекретар повідомив, що уряд Угорщини підтримає навчання з робототехніки закарпатської молоді.

У рамках програми підтримки на суму 10 млн форинтів 5 шкіл отримають набори із конструювання роботів Lego, планшети та інтерактивні дошки, а вчителі навчальних закладів пройдуть курс навчання з робототехніки. Набори мають надійти ще до Великодня, – поінформував Держсекретар.

«Угорщина хоче, щоб українська влада розглядала закарпатських угорців як ресурс, який зміцнює Україну та сприяє врегулюванню угорсько-українських відносин. Чим краще живуть закарпатські угорці, тим сильніша їхня громада, тим більше вони можуть сприяти успіху України», – сказав Томаш Шанда.

Він також зазначив, що Угорщина підтримувала Україну й тоді, коли під час роботи попереднього уряду порушувалися права закарпатських угорців. І додав: обрання нового президента Володимира Зеленського «дає сподівання, що Україна не буде продовжувати антиугорську політику».

«Ми розуміємо, що Україна прагне, аби всі громадяни володіли державною мовою. А ми прагнемо, аби угорці на Закарпатті могли зберегти свою рідну мову. Віримо, що цих двох цілей можна досягти одночасно, – наголосив політик. – Адже без відповідної освіти в угорців немає майбутнього на Закарпатті. Якщо не буде угорських учителів, управлінців, різних спеціалістів, область стане непридатною для життя угорців».

Василь Брензович, у свою чергу, подякував уряду Угорщини за підтримку. Важливо, аби молодь на Закарпатті володіла сучасними знаннями, зазначив він.

За словами В. Брензович, у минулому в закарпатської угорської громади – період боротьби, проте, незважаючи на труднощі, досягнуто й чимало успіхів. Як приклад, він назвав програму професійного навчання, котра втілюється спільно з міністерством із питань інновацій та технологій Угорщини. «Професійна освіта угорською має особливе значення на Закарпатті, адже протягом останніх років ця галузь практично зовсім зникла в краї», – сказав він. Наразі центр професійної освіти діє у селі Велика Добронь, проте у планах протягом наступних років відкриття подібних центрів у місті Берегово та селі Пийтерфолво, повідомив В. Брензович.

Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне