https://rx.ua
10335
19:59 18.032020

Закарпатська обласна рада виділила 153 мільйони на боротьбу з кроновірусом

Політика 4900
Фото: carpathia.gov.ua

Сьогодні, 18 березня, в Ужгороді пройшло засідання позачергової сесії Закарпатської обласної ради. Через карантин у зв’язку з епідемією коронавірусу кількість запрошених було суворо обмежено, і навіть кореспондента «Карпатського об’єктиву» до сесійної зали не пустили. Потім стало відомо, що сесія пройшла в напівзакритому режимі. Серед запрошених  – тільки керівники обласних управлінь Національної поліції, прокуратури, СБУ.

Як повідомили згодом офіційні джерела обласні депутати зібрались на засідання аби відреагувати на ситуацію з коронавірусом. Так днем раніше, 17 березня, відбулося розширене засідання профільної комісії обласної ради з питань бюджету та з питань охорони здоров’я. Під час роботи комісій було вирішено невідкладно провести засідання позачергової сесії облради аби виділити кошти на боротьбу з епідемією.

Засідання цього дня всі депутати провели у масках. У президії: голова обласної ради Михайло Рівіс, його перший заступник Йосип Борото, заступник Петро Грицик, а також в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко.

Ужгород 18.03.2020

На початку засідання в.о. губернатора Олексій Гетманенко повідомив, що за останні дві доби було проведено десятки робочих зустрічей із депутатами обласної ради, щоб здійснити перерозподіл і максимально ефективно акумулювати кошти обласного бюджету для захисту закарпатців від COVID-19, пише сайт Закарпатської ОДА. Також він інформував депутатів про роботу цілодобового регіонального штабу, який координує дії обласних служб.

У свою чергу голова Закарпатської облради Михайло Рівіс повідомив, що медичні установи краю працюють у посиленому режимі. В області також діє тимчасова протиепідемічна комісія – утворено штаб та забезпечено його цілодобову роботу, створено гарячу лінію.

Окрім того, було ініційовано звернення до вищих органів влади із проханням запровадження кредитних канікул для підприємств, які на час карантину повинні призупини свою діяльність та в результаті матимуть фінансові збитки, а також рекомендовано відповідним організаціям – утриматись від відключень електро- та газопостачання всіх категорій споживачів на період дії обмежень і нарахування відповідних санкцій за несвоєчасну оплату наданих послуг. Один з депутатів вніс пропозицію включити до порядку денного звернення облради до керівників усіх релігійних конфесій області про обмеження проведення церковних заходів, пише прес-служба Закарпатської обласної ради.

Отож у ході засідання депутати виділили 153 млн 749 тисяч грн для боротьби з коронавірусом із капітальних видатків регіональних програм, залишків медичної субвенції та  перерозподілу інших видатків. Мова йде про  «Програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської обласної ради на 2020 -2021рр.» – 135 млн 749 тис грн. а також «Комплексну програма розвитку цивільного захисту Закарпатської області на 2020 – 2024 рр» – 18 млн грн. А відтак внесли корективи і до обласного бюджету Закарпаття на 2020 рік. Ці гроші будуть направлені на пріоритетні заходи та засоби боротьби з епідемією.

За кошти виділені по першій програмі, будуть закуплені усі необхідні медичні засоби та апаратура для повноцінної роботи лікарняних закладів області, які надаватимуть допомогу краянам. А завдяки фінансуванню другої програми буде закуплено засоби індивідуального захисту для осіб, які  будуть залучені до заходів щодо запобігання коронавірусу на Закарпатті.

Вже після засідання один із обласних депутатів повідомив у Facebook, що тест-системи завезуть аж 25 – 30 березня.

 Депутати також заслухали інформацію директора департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавети Біров про стан  справ  у медичній галузі у зв’язку з епідемією коронавірусу. Серед іншого вона зазначила, що «нам потрібні додаткові  апарати для штучної  вентиляції легенів вищого класу, бо середнього класу в принципі достатньо». Окрім того, за її словами наразі в області не зафіксовано жодного випадку зараження COVID-19.

Під час засідання депутати також затвердили звіт про виконання обласного бюджету 2019 року та розглянули низку інших питань, яких цього дня було з півтора десятка. Зокрема, до порядку денного позачергової сесії було включено також питання майна, а також про звернення до вищих  органів  влади з питань додаткових заходів із підтримки платників податків на період запровадження карантину (COVID-19) та про негайне відновлення Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Руслан ФАТУЛА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
ТБ програма 25 - 31 січня
21:53
В Закарпатті зареєстровано 189 програмних реєстраторів розрахункових операцій
20:06
Необережність з вогнем та під час паління, несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів - основні причини пожеж та загибелі людей на них
18:47
«Спрощенці» Закарпаття сплатили до місцевих бюджетів майже 663 млн грн єдиного податку
17:48
Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея розпочинає четвертий сезон
17:21
За елітні авто на Закарпатті сплатили 2,4 млн грн податку
17:04
За зберігання психотропів з метою збуту взято під варту повара розважального комплексу на Рахівщині
16:46
ФК «Минай» активно готується до другої частини сезону 2020/21
16:40
Благодійний фонд «Егана Еде» сприяє розвитку закарпатського бізнесу. ВІДЕО
16:11
Поліція розшукала дівчину, яка зникла на Хустщині
15:51
Всі новини
Головне