https://rx.ua
10482
18:22 3.052020

У Чопі відбулося позачергове засідання міської ради. ФОТО

Політика 6223

На перший погляд, немає нічого дивного в тому, що 29 квітня відбулося позачергове засідання міської ради Чопа, оскільки в житті міста є багато проблем, які потрібно вирішити навіть під час епідемії коронавірусу. Однак організатори не дотрималися майже жодних карантинних норм. Порівняно невеликий зал зібрав близько 40 осіб (19 народних депутатів, міський голова, працівники міськради, деякі запрошені спеціалісти: пожежники, комунальники і т.д.), тож дотримуватися дистанції у 1,5–2 метра було неможливо.

З 11 питань порядку денного депутати підтримали лише два. Через це мер Валерій Самардак записав відеозвернення до мешканців Чопа, в якому висловлює своє невдоволення та звинувачує деяких міських обранців у неодноразовій зраді. За його словами, перша зрада була вчинена, коли приймали бюджет міста на 2020 рік, але деякі депутати, саботуючи ухвалення, не з’явилися на засіданні. На думку міського голови, це доводить, що їм байдуже до того, як у Чопі триває реалізація раніше прийнятих програм.

– Сьогодні вони знову зняли маски й показали справжні обличчя. Як їхні дії можна пояснити по-іншому? Що може бути важливішим у нашому місті, в країні, можливо, у всьому світі сьогодні? Кожен знає, що боротьба з коронавірусом. Я особисто і деякі мої колеги теж так вважаємо, але частина депутатів думають, що є й інші нагальні питання, які вони можуть використати для побудови своєї політичної кар’єри, – зауважив міський голова та зачитав пункти порядку денного, щоб мешканці міста вирішили, хто правий.

З 1 травня по 30 червня хотіли скасувати сплату податку для підприємців 1-ї та 2-ї категорій, які працюють у Чопі, і зменшити розмір орендної плати за об’єкти комунальної власності на час карантину. Порядок денний включав пункт про підтримку пожежно-рятувальної частини міста, внесення змін до містобудівної програми (планували виділити гроші компанії, яка косить траву вже четвертий рік), фінансування програми боротьби з гризунами та передачу лікарні з балансу залізниці на баланс міста. Рішень із жодного з цих питань не ухвалили.

Оскільки репліки міського голови стосувалися частково депутатів від ТУКЗ-КМКС, ми запитали в голови фракції Оскара Балога, що трапилося на засіданні міськради.

– У лютому розмір ринкового збору був збільшений рішенням виконавчого комітету. У зв’язку з цим у березні міськрада, оскільки це в її компетенції, скасувала рішення. Тоді я запропонував обґрунтувати розмір тарифу. На це рішення ради міський голова наклав вето, але для його скасування потрібна підтримка 2/3 ради. Тепер термін зняття вето минає, тому було скликано позачергове засідання. Про це ми дізналися в понеділок. Але жодна постійна комісія не розглядала пункти порядку денного. Це підтверджує пріоритети міського голови, котрий «турбується» про мешканців, адже першим питанням порядку денного, звичайно, було вето.

Депутат Михайло Бублик запропонував, щоб, крім двох питань – затвердження програми фінансування закладів охорони здоров’я першого і другого рівнів та внесення змін до міського бюджету на 2020 рік щодо фінансування зазначеної програми, – решту зняти з порядку денного. Я обґрунтував це тим, що це необхідно з огляду на функціонування медзакладів. 11 депутатів проголосували за, 7 утрималися, один не голосував.

Для ухвалення цього питання потрібна підтримка більшості присутніх, так і було. Але тут розпочалась абсурдна дискусія щодо процедури. Мер навіть запропонував повторне голосування. Михайло Чолавін зачитав статтю з регламенту ради, у якій детально йдеться про схвалення питань порядку денного. На його думку, необхідна більшість голосів ради, а не більшості присутніх. Юриста ради також попросили розтлумачити відповідне правило. Він спершу наголошував, що рішення не прийнято, і лише після того, як депутат Бублик зачитав відповідні постанови, пропозиція була схвалена.

Таким чином, залишилося лише 2 з 11 питань. Валерій Самардак намагався повернути інші пункти під різними приводами, але врешті-решт рада цього не дозволила.

Ми не отримали вчасно питань порядку денного, їх не вивчив жоден постійний комітет. А без цього не можна приймати рішення з питань, які стосуються міста. Неможливо схвалювати таких масштабних рішень без ретельного вивчення. Візьмемо, наприклад, призупинення оподаткування для підприємців. У проєкті зазначається, що він стосується не всіх, а лише тих, хто включений до постанови Кабінету Міністрів від 11 березня, тобто підприємців, які не мають права продовжувати свою діяльність під час карантину. Відповідно, ті, хто не бажає сплачувати податки, повинні написати заяву, віднести її до податкової інспекції та дочекатися, поки там вирішать, чи це можливо. Проєкт рішення слід скласти таким чином, щоб він стосувався всіх підрядників без подання заяви! Немає сенсу направляти людей до Ужгорода без необхідності під час карантину, ще й громадський транспорт не курсує.

Також ми не знаємо, на яких умовах залізниця передає будівлю лікарні. Виявилося ще кілька цікавих моментів: із 42 тисяч гривень, передбачених на скошування трави в місті, 32 тисячі планується виділити на бензин, але обчислення здійснено не за реальною ціною, а за значно вищою – 28,62 гривні за літр.

Ми можемо скликати засідання міської ради в будь-який час і ухвалити питання, які зараз відкладені. Вони важливі, але без належної підготовки зараз приймати рішення було б безвідповідально.

Більшість депутатів з’явилася для вирішення питань, пов’язаних із фінансуванням лікарень: на реалізацію реформи охорони здоров’я потрібно 125 тисяч гривень, 28 тисяч на засоби захисту та 50 тисяч на бензин для перевезення персоналу.

«У цій ситуації міському голові слід не генерувати напругу, а подякувати депутатам за те, що вони прийшли на засідання та проголосували за виділення понад 200 тисяч гривень для лікарні. Впевнений, що депутати міськради будуть готові ухвалювати рішення в майбутньому, якщо йтиметься про життєво важливі для міста питання. А ті, які зараз не були прийняті, жодним чином не впливають на захист від епідемії коронавірусу», –підсумував Оскар Балог.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне