https://rx.ua
10521
09:01 10.052020

Єврокомісія рекомендувала країнам Шенгенської зони подовжити тимчасові обмеження на подорожі до ЄС

Політика 5324

Європейська комісія запропонувала країнам – членам Євросоюзу подовжити закриття своїх зовнішніх кордонів – тимчасові обмеження на подорожі до ЄС із третіх країн – ще на один місяць. Обмеження діятиме щонайменше до 15 червня, – повідомила Єврокомісія в п’ятницю.

Єврокомісія рекомендувала країнам Шенгенської зони подовжити тимчасові обмеження на подорожі до ЄС із третіх країн на 30 днів – до 15 червня. Причиною запроваджених обмежень є пандемія хвороби COVID-19, яку викликає новітній коронавірус. Відповідну рекомендацію Єврокомісія опублікувала у п’ятницю, 8 травня.

У Єврокомісії наголосили, що нині чимало країн пом’якшує карантинні заходи, що були запроваджені задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. Проте, звертають увагу в ЄС, ситуація з інфікуванням досі не стабілізувалася й загроза неконтрольованого поширення вірусу повністю не зникла. Тому й вирішили подовжити обмеження на в’їзд іноземців. Єврокомісія пропонує скасовувати обмеження на в’їзд громадянам інших країн поетапно.

«Обмеження на вільне пересування та контроль на внутрішніх кордонах слід знімати поступово, перш ніж ми зможемо скасувати обмеження на зовнішніх кордонах і гарантуємо в’їзд до ЄС для тих, хто не є резидентами ЄС, і для подорожей, які не є необхідними», – заявила єврокомісарка із внутрішніх справ Ільва Йоханссон.

Йоханссон наголосила: головна мета – відновити нормальне функціонування Шенгенської зони, забезпечити вільне пересування, однак це безпосередньо залежить від епідемічної ситуації. Вона також зазначила, що ця рекомендація стосується 30 країн – членів Шенгенської зони, а також чотирьох країн, що асоційовані з цією зоною, – йдеться про Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Тимчасове обмеження на поїздки не поширюється на громадян усіх країн – членів ЄС та асоційованих країн Шенгену, які бажають повернутися на Батьківщину. Це також не стосується медичних працівників, дослідників охорони здоров’я, медичних працівників похилого віку, транскордонних пасажирів, експедиторів, дипломатів, співробітників міжнародних організацій, військових та гуманітарних працівників.

Комісія ЄС продовжить надавати допомогу державам-членам у застосуванні обмежень щодо несуттєвих поїздок до ЄС, в тому числі шляхом регулярних відеоконференцій із міністрами внутрішніх справ. Будь-які подальші продовження обмежень на поїздки після 15 червня доведеться переглядати з урахуванням розвитку епідеміологічної ситуації, – зазначила комісарка.

Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне