9577
14:22 19.052020

Заява Товариства угорської культури Закарпаття щодо актуальних проблем області

Політика 2585

Заява

Товариство угорської культури Закарпаття вважає обурливим рішення Кабінету міністрів, прийняте в рамках здійснення реформи децентралізації, згідно з яким, незважаючи на волевиявлення місцевого населення, смт Вишково та с.Велятино приєднають до Хустської ОТГ.

Вважаємо, що прийняте рішення принципово порушує права мешканців населених пунктів, адже на загальних зборах місцевого населення у 2019 році, дотримуючись законів держави, громада проголосувала за створення окремої територіальної громади шляхом об’єднання двох сусідніх населених пунктів, котра була включена до перспективного плану, схваленого обласною радою. Товариство угорської культури Закарпаття закликає уряд врахувати волю громадян. Наголошуємо, що для створення європейської системи самоврядування необхідно значною мірою враховувати волю народу та права громадян і громад, гарантовані законом.

З огляду на економічні, етнічні та історичні фактори, ТУКЗ-КМКС усе ще вважає важливим створення ОТГ із центром у м.Берегово.

Ми вкрай стурбовані тим, що знову з’явилася перспектива відновлення військового містечка на території міста Берегово, втілення якої може призвести до штучної зміни етнічних пропорцій, що суперечить законодавству.

ТУКЗ-КМКС вітає повідомлення новопризначеного голови ОДА, що на українсько-угорському кордоні з ініціативи Президента нашої держави будуть відкриті нові пункти пропуску, вважаємо надзвичайно обнадійливим, що через тривалий час причетним удалося підписати договір про коригування проєкту щодо будівництва об’їзної дороги навколо м. Берегово. Сподіваємось, що роботи розпочнуться якнайшвидше.

Через карантин та закриті кордони підтримка сімейних контактів між Закарпаттям та Угорщиною стала абсолютно неможливою. Багато людей не бачать своїх рідних чи близьких уже третій місяць поспіль, тому ТУКЗ-КМКС просить уряди Угорщини та України докласти максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення прикордонного руху.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне