10670
22:12 11.062020

Дмитро Разумков у Мукачеві: «При ухваленні законопроєктів ми повинні враховувати інтереси всіх». Фото, Відео

Політика 7113

Сьогодні, 11 червня, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков прибув з візитом до Закарпаття.

Спікер парламенту мав дуже насичену програму. В аеропорту його зустрічали голова ОДА Олексій Петров, мер Ужгорода Богдан Андріїв та мер Мукачева Андрій Балога. Під час візиту його також супроводжували голова Закарпатської облради Михайло Рівіс та народні депутати України.

Близько 12.00 він прийняв участь в урочистому відкритті Палацу культури і мистецтв у Мукачеві, на вулиці Августина Штефана. Раніше цю будівлю називали Будинок офіцерів. Сьогодні це сучасний мистецький простір для творчих колективів Мукачівської ОТГ, котрий, як кажуть, є найбільшим Палацом культури та мистецтв у краї.

Реконструкцію історичної будівлі провели коштом виключно місцевого бюджету за 40 мільйонів гривень. В закладі працюватиме найбільша в області студія звукозапису із спеціальною звукоізоляцією та сучасною апаратурою.

Гостям також показали оновлені репетиційні та хореографічні зали, величезну глядацьку залу на 500 місць та інші приміщення.

Під час екскурсії новенькими кімнатами закладу голова Верховної Ради навіть вирішив зіграти в шахи. Однак, юний суперник переграв спікера парламенту. Той не засмутився… А під час відкриття у промові він зауважив, що таких палаців культури має бути більше.

Після оглядин оновленої будівлі Голова Верховної Ради поспілкувався з журналістами. Насамперед спікер ВРУ зазначив, що це дійсно гарний приклад результатів децентралізації. І по строкам виконання проекту, і по коштам… «І цей будинок культури, і медичний заклад, вони демонструють, що за кошти місцевого бюджету можна робити гарні речі. Головне, щоб їх правильно використовували, і не крали… Це мабуть ключове для кожної громади, міста, чиновника» – підкреслив Дмитро Разумков.

Журналісти запитали голову Верховної Ради на рахунок підготовки законопроєкту про національні меншини, і наскільки він дотичний до мовного закону. Чи будуть у ньому якимось чином згладжені ті гострі кути, які виникли в результаті прийняття попереднього законодавства?

«Всі є громадянами України. Ми повинні при прийнятті законів, особливо тих, котрі стосуються питань пов’язаних з гуманітарною сферою, враховувати інтереси всіх, або принаймні намагатися це зробити. В першу чергу ми повинні орієнтуватися на інтереси держави. Я розумію, що ці питання будуть також не простими. Станом на сьогодні у порядку денному Верховної Ради України цього законопроекту поки що немає. І до його розгляду потрібно буде підходити виважено… Якщо ми говоримо про гуманітарний напрямок – то це якраз та галузь, яка повинна максимально об’єднати суспільство. Особливо в умовах війни, тимчасово окупованих територій. У нас є Крим, а також Донбас».

Відтак журналісти уточнили чи буде контакт із представниками національних меншин при розробці даного законопроєкту. Очільник парламенту запевнив: «Думаю, якщо закон пишеться про національні меншини, то не врахувати пропозиції їх представників буде алогічно… Достатньо велике представництво депутатського корпусу, як мажоритарників, так і списочників від різних фракцій і груп представлені в Закарпатті. Я думаю доступ до них є…»,

На питання про кількість районів які мають утворитися в області в результаті реформи децентралізації, та, зокрема, утворення Берегівського району спікер ВРУ відповів: «Ми тут рухаємось в рамках пропозицій обласної державної адміністрації, Кабінету Міністрів України. Я вважаю, що реформа децентралізації, також, наскільки це можливо, повинна враховувати інтереси громади. Якщо говорити про Закарпатську область, то я сподіваюсь, що і тут це буде зроблено».

Також журналісти поцікавились чому Дмитро Разумков вибрав для свого візиту саме Мукачево, а не наприклад, Ужгород. І чи входить в обо’язки спікера Верховної Ради України відкривати палаци культури? На що голова ВРУ відповів: «Я думаю, що в обов’язки будь-якого політика і чиновника входить спілкування з людьми. І це не перше моє відрядження по території держави… Ми не прив’язувались до відкриття цих об’єктів. Я думаю, що треба їздити, спілкуватися, чути проблеми і намагатися їх вирішувати».

Однак у спікера все таки уточнили, чи не пов’язаний цей візит з якимось домовленостями з Андрієм Балогою або його політичною партією. На що спікер парламенту зауважив, що познайомився з мером Мукачева сьогодні, і спілкувався з ним декілька годин.

Після відкриття палацу культури та мистецтва спікера з’явилося вікно у розкладі… Відтак Дмитро Разумков у супроводі своєї делегації прогулявся центральною площею міста на Латорицею. Голова Верховної Ради зізнався, що у Мукачеві він вперше у своєму житті, і зупинився біля пам’ятнику сажотрусу аби потерти йому знаменитий ґудзик.

По обіді Голова Верховної Ради також прийняв участь в урочистому відкритті мукачівського Діагностичного центру лікарні святого Мартина. Її площа майже 5 тисяч метрів квадратних. На реконструкцію об’єкту місцева влада виділила 46 мільйонів гривень. Тут працюватимуть більше сотні медичних сестер та 109 лікарів, котрі надаватимуть фахову медичну допомогу пацієнтам.

Руслан ФАТУЛА

ВІДЕО: Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне