10871
20:39 26.072020

Відбулося засідання Виноградівської райради

Політика 4399

Питання щодо епідемії коронавірусу, внесення змін до бюджету району розглянули під час 43-ої сесії Виноградівської районної ради, в ході якої фракція КМКС активно долучалася до обговорення ряду суперечливих питань.

Головний лікар Виноградівської районної лікарні Олександр Мілюков окреслив перед присутніми ситуацію із захворюванням на коронавірус у районі. За його словами, на Виноградівщині дуже багато хворих. «Інфекційне відділення лікарні переповнене, медичної допомоги потребують наразі 35 пацієнтів, проте в лікарні лише 30 ліжок у відділенні, тож деякі хворі лежать у коридорах. Виноградівська районна лікарня – зараз третя в області за завантаженістю ліжок», – повідомив головний лікар. Він також поінформував, що через певні юридичні неузгодженості районна лікарня не отримує коштів від держави, що покривають надання допомоги пацієнтам із COVID-19.

З ініціативи голови фракції ЄЦ у райраді Юдіти Петеї, депутати вирішили звернутися до Національної служби здоров’я України щодо включення районної лікарні у тариф відповідного пакета медичних послуг для отримання належного фінансування від держави.

Під час засідання обговорили й питання фінансування галузі освіти в районі. «Раніше була домовленість, при внесенні на порядок денний питання розподілу коштів на заклади освіти, депутати заздалегідь отримають інформацію – які заклади, на якій конкретній основі та які суми мають отримати. На жаль, цього не сталося, ми не отримали вчасно інформації. Врешті-решт, у цьому питанні вдалося досягнути компромісу, щоб школи вчасно отримали все необхідне для початку навчального року, щоб навчання розпочалося вчасно», – розповів Іштван Гал, голова фракції КМКС.

Представники партії «Відродження» висловили обурення через назву Берегівського району. Вони пропонували змінити назву на Берегівсько-Виноградівський район, проте це не передбачено законом, адже район має називатися відповідно до його центру, тож розгляд цього питання відхилили.

Рішення про зміни до районного бюджету райрада підтримала з доповненими пропозиціями від депутатів. Зокрема, 200 тисяч гривень направлять на забезпечення потреб районної лікарні, близько 4 млн 436 тисяч гривень школам району, зокрема на закупівлю засобів навчання, комп’ютерного обладнання для забезпечення належної освіти в рамках Програми «Нова українська школа».

Як це вже стало характерним явищем, із районного бюджету, який і без того має великий дефіцит та значною мірою потребує державної дотації, довелося виділити кошти на підтримку установ і відомств, котрі мають утримуватися з центрального державного бюджету: поліції, служби з надзвичайних ситуацій, військкомату, архіву, центру надання адміністративних послуг та навіть районний відділ СБУ.

Фракція КМКС не голосувала за інші питання чи утрималася. У зв’язку з цим, голова фракції Іштван Гал повідомив: «Під виглядом ухвалення питань, пов’язаних із епідемією коронавірусу, намагалися без обговорення прийняти рішення, які б визначали подальшу роботу районної ради. Наприклад, хотіли внести зміни до регламенту роботи районної ради, не обговоривши це попередньо у комітетах та не надавши заздалегідь письмову інформацію про те, які поправки мають намір вносити. Оскільки це питання визначає роботу районної ради, вважаємо важливим обговорити його в комітетах, а також надати на вивчення юристам, тому ми зможемо проголосувати за відповідну пропозицію лише під час наступної сесії».

Під час засідання, голова Виноградівської районної ради також вручив грамоти Верховної Ради медикам району.

Еніке Вараді/Váradi Enikő/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне