https://rx.ua
10952
18:03 26.082020

Голова молодіжної організації ТУКЗ-КМКС: українські листи із погрозами не служать нічому, крім дестабілізації регіону

Політика 1649

Голова молодіжної організації Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Іштван Добша в інтерв’ю програми «Доброго ранку, Угорщино!» на хвилях «Радіо Кошшут» відреагував на листи із погрозами закарпатським угорцям, один з яких починався зі слів: «Угорський собака!» Очільник молодіжної організації зазначив: сподіваємося, що українська влада діятиме з достатньою швидкістю.

За словами Іштвана Добші, подібні акції «не служать нічому, крім дестабілізації регіону», закарпатські угорці сподіваються, що українська влада діятиме досить швидко, щоб розслідувати їх. «Ці погрози є, по суті, терористичними загрозами, якими слід займатися на високому рівні», – наголосив він.

Вони дали термін в один тиждень

Електронний лист від користувача під іменем «ukranianwolf» (український вовк) закликав угорців «збирати речі, брати родичів та валити на історичну батьківщину». «Вашим анклавам та громаді немає місця в Україні!» – ідеться в листі.

Анонімний та безликий автор пригрозив угорцям колективною помстою, якою невідомі «будуть вчити повазі за допомогою виховних переломів та конфіскації майна на користь українців». «Час на збори – тиждень!» – цитує текст погрози портал Magyar Nemzet.

«Вам вдалося підкупити український уряд, але патріоти України бачать чітко, – ідеться в листі. – Ми розпочинаємо диверсії та напади на ваші міста, села та школи до тих пір, поки ідеологія створення угорського району не припиниться», – звучить погроза.

«Ваша безпека у ваших руках. Якщо хочете мінімізувати кількість жертв серед угорського населення, необхідно якомога швидше вжити заходів, щоб покласти край антиукраїнським ініціативам на Закарпатті», – зазначає на завершення «український патріот».

Окрім анонімних повідомлень з погрозами про розправу та переслідування, життя угорської громади на Закарпатті в останні дні сколихнули також фейкові замінування та контртерористичні навчальні тривоги. Навіть губернатор Закарпаття вважає, що напади спрямовані на те, щоб спровокувати угорську меншину. Діяльність українських екстремістських націоналістів також може бути пов’язана з тим, що (якщо епідемічна ситуація дозволить) в Україні незабаром відбудуться місцеві вибори, ідеться в статті порталу Magyar Nemzet.

Угорський уряд – за добросусідську співпрацю між Угорщиною та Україною

Нещодавно прем’єр-міністр Віктор Орбан написав листа своєму українському колезі з нагоди українського національного свята. Незважаючи на суперечки щодо закону про мову та політичні дебати стосовно угорської меншини, Віктор Орбан запевнив прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, що Угорщина з самого початку виступає за збереження суверенітету та територіальної цілісності України й на це можна розраховувати і в майбутньому.

За словами голови молодіжної організації Товариства угорської культури Закарпаття, лист угорського прем’єр-міністра є дуже важливим жестом, однак наразі не чутно про жодну реакцію чи відповідь з боку українських політиків. Іштван Добша додав: «Ми сподіваємося, що в українсько-угорських відносинах відкрито нову главу. Є приклади, які показують, наскільки добре дві країни можуть співпрацювати, і ми впевнені, що так буде й надалі».

Джерело: Kossuth Rádió/hirado.hu/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне