https://rx.ua
10981
13:17 3.092020

У Тячеві відбулися установчі збори ТУКЗ-КМКС

Політика 2422

На установчих зборах осередку Товариства угорської культури Закарпаття, що відбулися 29 серпня у місті Тячів, присутні делегати переобрали головою місцевого осередку Верхньотисянського регіону Йожефа Шарі.

Присутніх привітав заступник голови Верхньотисянського осередку ТУКЗ-КМКС Янош Кочерга, затим оголосив питання порядку денного, котрий делегати схвалили одноголосно. Відтак, голова осередку ТУКЗ-КМКС Верхньотисянського регіону Йожеф Шарі відзвітував про роботу організації за минулі роки. За його словами, заплановані заходи вдалося провести, проте карантин вніс певні корективи в роботу організації. «За тридцять років у Верхньотисянському регіоні зроблено чимало, створені школи та садочки, захист та утримання цих закладів – запорука майбутнього покоління. Попереду – складний період, зокрема, вибори, зараз ми повинні зосередитися на цьому в першу чергу. А також продовжувати розвивати мережу освітніх закладів», – зазначив він. Пан Шарі також підкреслив: нині важко долучати молодь до роботи організації через еміграцію, проте на тих, хто залишається, намагаються впливати. Він також наголосив на важливості майбутніх місцевих виборів, аби місцеві угорці мали представників на всіх рівнях.

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович ознайомив присутніх з актуальною політичною ситуацією. Наголосив, що протягом минулих тридцяти років вдалося зробити чимало у Верхньотисянському регіоні задля збереження громади. «Провели традиційні заходи, минулого року осередок отримав нову адміністративну будівлю, що полегшило роботу організації. Створені в регіоні садочки та школи всі виявилися життєздатними, що дуже важливо, адже тут живе угорська діаспора, незважаючи на це, вдалося створити умови для збереження громади», – наголосив В. Брензович. Він також зазначив, що наступний період буде нелегким, адже попереду – місцеві вибори. Змінився адміністративний устрій, у деяких округах частка угорців стала меншою, проте, за його словами, незважаючи на це, важливо брати участь у виборах. «У ситуації, що склалася, важливо висувати кандидатів на виборах», – підкреслив голова ТУКЗ-КМКС.

Янош Кочерга закликав усіх бути свідомими, адже на виборах важливий кожен голос, особливо у Верхньотисянському регіоні. «Створені ОТГ зменшили частку угорців, проте боротьба не безнадійна», – підкреслив він.

Під час голосування за очільників місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Верхньотисянського регіону присутні делегати переобрали головою Йожефа Шарі та заступником Яноша Кочергу на наступні три роки.

Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне