https://rx.ua
10996
15:59 7.092020

Відбулися загальні збори з оновлення керівного складу Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС

Політика 1532

За участю 56 делегатів місцевий осередок Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Ужгородського району 5 вересня на подвір’ї офісу організації провів загальні збори з оновлення керівного складу.

З результатами роботи за минулі роки присутніх ознайомила голова районного осередку Лівія Балог. За її словами, позаду три найбільш активні роки діяльності осередку. «Досі не було такої кількості негативних подій і настільки негативного політичного середовища, як протягом минулих трьох років», – зазначила Лівія Балог, маючи на увазі внесення угорців до списків сайту «Миротворець», затримок під час перетину кордону, тривожні повідомлення про мобілізацію, допити в СБУ, погрози, які надходили на адресу закарпатських угорців, повідомлення про мінування. Водночас пані Балог наголосила, що досі не було й таких можливостей, як нині, адже за підтримки угорського уряду в області діє кілька програм з допомоги угорським родинам: «Протягом 2019 року з Ужгородського району на отримання допомоги подали 7603 заявки. Ідеться, зокрема, про Програму економічного розвитку ім. Егана Еде, програми оновлення дошкільних навчальних закладів, амбулаторій, опорних середніх шкіл». Відтак голова осередку розповіла, що за минулий період у районі організували 125 різноманітних заходів, зокрема меморіальні, а також для родин та дітей, поїздки до визначних місць. Щодо результатів парламентських виборів 2019 року Лівія Балог наголосила, що в Ужгородському районі кандидат від КМКС Йосип Борто опинився на четвертому місці завдяки активній передвиборчій кампанії та роботі голів місцевих осередків у селах. 22 грудня 2019-го відбулися вибори до Холмківської ОТГ, у підсумку яких КМКС має двох представників – Андрею Медве та Ержебет Буйдошо. Пані Балог також наголосила на важливості місцевих виборів 25 жовтня й повідомила, що Товариство вже склало списки кандидатів у місцеві ради всіх рівнів, а також спостерігачів та членів комісій.

Голова ТУКЗ-КМКС Василь Брензович, у свою чергу, підкреслив, що створене 31 рік тому Товариство, яке є найстаршою організацією із захисту інтересів в Україні, і надалі виконуватиме поставлені з самого початку завдання – представляти інтереси закарпатських угорців. «Позаду дуже важкі, але водночас дуже плідні три роки. Такого масштабного оновлення закладів досі в історії закарпатських угорців не було», – зазначив політик, маючи на увазі ремонти й будівництво дошкільних навчальних закладів, медичних амбулаторій та матеріальну підтримку учасників Програми економічного розвитку.

«Районний осередок провів колосальну роботу протягом минулих трьох років, завдяки чому в районі було втілено в життя чимало проєктів як результат участі у різноманітних програмах. Організація виграла в районі минулі місцеві вибори. Крім того, у районному осередку проводять багато різних заходів. Організація має чимало планів на майбутнє», – підкреслив пан Брензович.

Він також зазначив, що новий президент та уряд країни, на жаль, не виправдали сподівань, адже виступи проти закарпатських угорців, утиски їхніх прав не припинилися. «КМКС – єдина організація в державі, яка зібрала 65 тисяч підписів проти цього. За підтримки угорського уряду вдалося досягти певних результатів у вирішенні цих питань».

«Ставка майбутніх місцевих виборів висока – існування на Закарпатті політичної сили, яка відстоюватиме інтереси закарпатських угорців, а також продовження реалізації розпочатих інвестиційних проєктів», – зауважив політик.

Йожеф Баторі, депутат обласної ради, також наголосив на важливості місцевих виборів.

Оскільки в організації кожні три роки оновлюють керівний склад, делеговані представники осередків голосували за нових очільників районного осередку. Головою Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС присутні делегати на наступні три роки одноголосно обрали Лівію Балог, заступниками – Ласла Гіді та Каталін Палко.

Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне