https://rx.ua
11049
11:06 12.092020

Лівія Балог: «Депутати Ужгородської районної ради від фракції «КМКС» завжди підтримуватимуть школи з угорською мовою навчання»

Політика 2434

11 вересня відбулася чергова 41-а сесія Ужгородської районної ради VII скликання. Передувала їй робота та погодження у профільних комісіях за участі депутатського корпусу та фахівців Ужгородської РДА.

Тож, після традиційної хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих під час проведення ООС на Сході України, три десятки депутатів приступили до своєї роботи, адже порядок денний містив містив понад двадцять питань порядку денного.

Для початку зазначимо, що порядок денний умовно можна поділити на кілька блоків – умовно «земельні» питання, освітній блок, підтримка медичної сфери району, питання внесення змін до вже прийнятих рішень та ряд інших питань.

Щодо земельних питань, то тут у народних обранців не виникали протиріччя і цей блок був прийнятий без зауважень. Зокрема, це питання: «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Глибоке Руськокомарівської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області»; «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Нижнє Солотвино Руськокомарівської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області»; «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Руські Комарівці Руськокомарівської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області»; «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Кінчеш Коритнянської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області»; «Про затвердження проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Коритняни Коритнянської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області».

Медичний блок також не викликав дорікань у депутатського корпусу і питання: «Про затвердження статуту Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради Закарпатської області» у новій редакції»; «Про затвердження плану розвитку Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради Закарпатської області» на 2020-2021 рік»; Про внесення змін до рішення районної ради від 20 грудня 2019 року №601 «Про Програму розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради Закарпатської області» на 2020 рік» (зі змінами від 14.02.2020 р., 05.06.2020 р., 17.07.2020 р.) »; «Про внесення змін до рішення районної ради від 14 лютого 2020 року №635 «Про затвердження фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» на 2020 рік» (зі змінами від 14.04.2020 р., 17.07.2020 р.) »; «Про затвердження фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради Закарпатської області» на 2021 рік»; «Про внесення змін до рішення районної ради від 14 лютого 2020 року №635 «Про затвердження фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Ужгородський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги Ужгородської районної ради» на 2021 рік» також були підтримані народними обранцями.

Зміни були внесені до двох важливих питань функціонування району – це питання районного бюджету, а також протипаводкового захисту Ужгородщини. За це депутати проголосувати у питаннях «Про внесення змін до рішення районної ради від 20 грудня 2019 року №619 «Про районний бюджет на 2020 рік» (зі змінами від 14.02.2020 р., 14.04.2020 р., 05.06.2020 р., 17.07.2020 р.) » та «Про внесення зміни до рішення районної ради від 04.03.2016 року №72 «Про Програму комплексного протипаводкового захисту у басейні річки Тиса на 2016-2021 роки» (зі змінами від 20.10.2017 р., 20.12.2019 р., 14.02.2020 р., 14.04.2020 р.) ».

Останній освітній блок був дискусійним, адже у депутатського корпусу фактично були «зв’язані руки» через певні рішення центральних та муніципальних органів виконавчої влади. Та, незважаючи на ці «підводні» камені рішення були прийняті.

Тож, депутатами були підтримані наступні питання порядку денного: «Про створення Есеньського опорного закладу загальної середньої освіти та філій»; «Про реорганізацію шляхом приєднання до Есеньського опорного закладу загальної середньої освіти»; «Про створення Руськокомарівського опорного закладу загальної середньої освіти та філій»» «Про реорганізацію шляхом приєднання до Руськокомарівського опорного закладу загальної середньої освіти»; «Про створення Сюртівського опорного закладу загальної середньої освіти та філій»; «Про реорганізацію шляхом приєднання до Сюртівського опорного закладу загальної середньої освіти»; «Про створення Шишлівського опорного закладу загальної середньої освіти та філій» і «Про реорганізацію шляхом приєднання до Шишлівського опорного закладу загальної середньої освіти».

Вже по завершенню пленарного засідання, Лівія Балог – керівник депутатської фракції «КМКС» Партія угорців України» у районній раді зазначила наступне: «Я ви знаєте реформа децентралізації та освітня реформа в Україні продовжуються і, певним чином, переплітаються між собою у питанні створення та облаштування опорних шкіл. Зокрема, освітня реформа триватиме аж до 2023 року. Тому з одного боку ми завжди наголошували, що у цьому питанні не потрібно поспішати, а робити все продумано і коректно.

А з іншого боку є багато факторів через які, ми вже сьогодні маємо приймати певні рішення. Поряд із цим, ми принципово вважаємо, що питання освіти є надзвичайно важливим і, саме тому, ми завжди будемо наполягати на тому, щоб усі школи з угорською мовою навчання продовжували свою роботу і діти мали можливість навчатися рідною мовою.

І для нас принципово, щоб ці школи не втратили свій статус і тому ми, до прикладу, у питанні функціонування Галоцької школи прийняли компромісне рішення підписати трьохсторонню угоду між Ужгородською районною радою, Шишлівською та Галоцькою школами, які до речі знаходяться у різних ОТГ. Тож, згідно з угодою, Галоцька школа матиме статус філії Шишлівецької опорної школи. Так, у цьому конкретному випадку ми зберегли її подальше повноцінне функціонування. І ми будемо і далі відстоювати права усіх шкіл району з угорською мовою навчання.

Наша фракція та я особисто щиро вдячні нашим колегам-депутатам з інших політичних сил за розуміння і конструктивну роботу на благо усієї громади Ужгородщини».

Юрій КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне