https://rx.ua
11209
16:20 12.102020

Оскар Балог: «У Чопській ОТГ угорці становлять більшість»

Політика 1250

Виборчий список кандидатів у депутати в раду Чопської ОТГ від КМКС очолює Оскар Балог. Із 2002 року він чотири рази обирався депутатом Чопської міської ради, а з 2015-го є заступником її голови.

– Ви народилися в Чопі й усе життя прожили в цьому прикордонному місті…

– Мій батько родом із Соломонова, а мати – із Саловки, вони перебралися жити до Чопа через залізницю. Я народився вже в місті в 1974-му, тут закінчив угорську школу. Протягом трьох років учився на викладача по класу віолончелі, потім у 1992-му вступив на фізичний факультет Ужгородського державного університету. Урешті закінчив економічний факультет Ужгородського національного університету за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит». З дружиною Лівією побралися в 1996 році, у нас народилося троє синів. Я почав працювати в угорській школі в Чопі, потім перейшов у приватну компанію «Пакобо», де був головним бухгалтером протягом 2000–2008 років. З 2001-го я приватний підприємець, з 2010-го – фінансовий менеджер КМКС, працюю також головним бухгалтером у Благодійному фонді КМКС. Практично відповідаю за фінансову частину угорських грантів.

– 18 років ви безперервно були депутатом Чопської міської ради, після останніх місцевих виборів протягом двох років обіймали посаду заступника міського голови…

– Справді, я так би мовити, найстаріший представник у міській раді, представництво інтересів місцевих угорців для мене важливе вже давно. Я був головою бюджетного комітету в міській раді протягом тринадцяти років, можу стверджувати, що маю уявлення про управління містом. Після останніх виборів я зайняв посаду заступника міського голови, але через два роки подав у відставку через ситуацію в місті.

–Тоді ваші стосунки з міською адміністрацією погіршились через перешкоджання ініційованого вами будівництва водопровідної системи.

– У питанні водопостачання ми дійшли до підготовки грантового проєкту. Коли вели переговори з представниками Угорщини в Чопі, керівництво міста припинило з ними співпрацю. Після цього я подав заяву на звільнення, яку дехто намагався представити як проблему щодо громадянства.

– Українське політичне життя настільки заплутане, що, крім фракції КМКС, жоден із депутатів Чопської міської ради не балотується в кольорах своєї нинішньої партії або в кращому разі сама партія змінила свою назву. У цьому середовищі КМКС, очевидно, є найбільш надійною та послідовною у своїх прагненнях політичною силою.

– Однозначно, якщо ми говоримо про важливі для угорців питання та розвиток регіону, то інтереси місцевого населення представляє КМКС. Сьогодні, вважаю, уже не можна перемогти на виборах без обіцянки налагодити водопостачання в місті. Наші колишні мери, які зараз знову вийшли на ринг, обіцяли це кілька разів. Звичайно, чиста питна вода важлива, але вирішення цього питання не таке складне, як це описують. Для цього не потрібно п’ять років, не потрібно кілька разів обиратися мером – просто треба поставити завдання команді, яка здатна його виконати.

За п’ять років нинішнє керівництво Чопа змогло залучити в міський бюджет лише 18 мільйонів гривень зовнішніх інвестицій, які були повністю витрачені на обладнання для очищення питної води. Крім того, ми також використали для цього 12 мільйонів гривень з бюджету міської ради, але проблема досі не вирішена. Для порівняння: якщо порахуємо лише проєкти, реалізовані КМКС у Чопі за підтримки Угорщини, то йдеться про 6 мільйонів гривень на ремонт Чопського відділення Ужгородської районної лікарні, 4 мільйони гривень на дитячий садок, 46 мільйонів гривень на реконструкцію угорської школи, а також близько 7 мільйонів гривень на будівництво офісу та зали Ужгородського районного осередку Товариства угорської культури Закарпаття.

Крім того, фонди KMKС виплатили набагато більше коштів на допомогу вчителям, медичним працівникам, підприємцям та батькам дітей з угорських шкіл, ніж керівництво міста витратило на розвиток Чопа за останні п’ять років.

– Реформа місцевого самоврядування в Україні створила абсолютно нову ситуацію. Із Чопом об’єднали 8 сіл, створивши нову адміністративну одиницю – Чопську ОТГ, збільшивши таким чином частку жителів угорської національності. Чи покращує це шанси КМКС на місцевих виборах?

– Ця реформа надала місцевим угорцям шанс мати сильне представництво своїх інтересів у раді Чопської ОТГ. Три із приєднаних сіл мають українське населення, а п’ять – угорське. Можна сказати, що в КМКС є всі можливості надати представництво в ОТГ людям із цих сіл. Оскільки, якщо подивитися на списки кандидатів від інших партій, то побачимо, що вони розраховують лише на виборців Чопа. Ось чому так важливо підтримати кандидатів КМКС у селах, оскільки, на мою думку, інші політичні сили не мають шансу забезпечити представництво населенню навколишніх сіл. Водночас, якщо село залишиться без представництва інтересів, то опиниться в дуже складній ситуації, адже якщо проблеми населеного пункту не озвучуватимуться в раді ОТГ, депутати не працюватимуть над їхнім вирішенням.

Список КМКС складений таким чином, щоб надати можливість усім угорським населеним пунктам бути представленими в раді ОТГ. Наша команда має перевагу і в тому, що ми працюємо разом десятки років, тоді як список решти десяти партій складений тиждень-два тому. У цих умовах, вважаю, наша громада тепер може отримати шанс досягти своїх давніх цілей. Бачу, що ті, хто переїхав жити до Чопа в попередні десять років, лише зараз зрозуміли, що угорці становлять більшість в ОТГ або принаймні половину населення. І це створює історичну можливість для нас нарешті реалізувати наші плани й розпочати динамічний розвиток, чому сприятиме потенціал ОТГ: близькість кордону, інфраструктура, залізниця.

Перш за все ми повинні створити умови для залучення нових інвестицій в ОТГ. Окрім оновлення мережі водопостачання, водовідведення та ремонту доріг, розвиток економіки є найбільш актуальним завданням, щоб ми могли утримати населення в нашому районі, яке на сьогодні вже значно зменшилося.

– KMKС підтримує кандидата на посаду голови Чопської ОТГ Йожефа Боднара, котрий висувається від партії «Слуга народу»…

– Його підтримує кілька місцевих політичних сил, зокрема КМКС. Якщо ми хочемо досягти своєї мети, то під час голосування, окрім кандидатів у списку від КМКС, маємо підтримати і єдиного угорського кандидата на посаду голови ОТГ Йожефа Боднара. У його особі через тривалий час Чоп знову може отримати очільника-угорця.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В центрі Ужгорода на Ужі зафіксували кольорові плями. Фото
22:13
Особливості отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами онлайн
19:20
Чопський прикордонний загін зобов’язано оформити право користування на землі оборони
17:57
У Мукачеві за добу виявлено 6 нових випадків COVID-19
17:31
Чехія вводить жорсткі карантинні обмеження
17:18
На Закарпатті знову запрацює пункт пропуску «Косино – Барабаш»
16:58
В Ужгороді водій заплатить штраф за забруднення бетоном проїжджої частини дороги
16:40
Уряд сьогодні додатково виділить 37 млн грн на ліквідацію наслідків негод на Закарпатті – Шмигаль
16:27
У Мукачеві у мікрорайоні «Паланок» влаштували систему водопостачання та водовідведення
16:09
Еніка Вароді: «Сподіваюся, що жителі Вишкова та нового Хустського району підтримають нас у досягненні наших спільних цілей»
15:56
Всі новини
Головне