https://rx.ua
11252
15:56 21.102020

Еніка Вароді: «Сподіваюся, що жителі Вишкова та нового Хустського району підтримають нас у досягненні наших спільних цілей»

Політика 2221

Еніка Вароді – кандидат у депутати до Хустської районної ради та Вишківської ОТГ. Молода дівчина була активним організатором заходів ще в студентські роки, її завжди цікавили політика та громадське життя. Крім того, хобі Еніки – це народознавство та збереження традицій, вона є засновником і керівником ансамблю угорських народних танців «Шодро». Еніка – журналіст тижневика «Карпатолйо», виконавець народних танців Закарпатського ансамблю, закарпатський координатор програм мережі Будинку традицій у Будапешті, виконавчий директор Благодійного фонду «Вишково». Будучи освіченою молодою дівчиною, яка розмовляє кількома мовами, як член команди КМКС вона також намагається зробити свій внесок у розвиток Хустського району та рідного Вишкова.

– Ти народилася у Вишкові, живеш там з батьками, маєш дві молодші сестри, навчалася в середній школі ім. Ференца Келчеї, потім закінчила Реформатський ліцей у с. Великі Береги, досі холостячка. Що ще ми повинні знати про тебе?

– Після закінчення школи я вступила на факультет міжнародних відносин Ужгородського національного університету, а також паралельно навчалася за спеціальністю «Угорська мова та література». Після закінчення вишу вступила до докторської школи етнографії Дебреценського університету, де зараз, після трьох років навчання, готуюся до захисту докторської дисертації.

– Ти відома як виконавець народних танців. Твій інтерес до етнографії та збереження традицій починався з народного танцю?

– Це почалося ще в дитинстві, і дійсно з народних танців. Я ходила до танцювального гуртка при школі, щороку відвідувала літній табір народної музики, народного танцю та ремесел у с. Петрово, де надихалася всім цим. Коли була студенткою в Ужгороді, ми з друзями організували перші танцювальні вечори в Ужгородській ЗОШ №10 ім. Дойко Габора. Тоді це ще не було настільки усвідомленим, ми не хотіли робити це на більш серйозному рівні, просто займалися цим для власного задоволення. Згодом нас ставало дедалі більше, і новим місцем для танцювальних вечорів ми обрали кафе «Під замком». Зрештою наш гурт та мене разом з моїм тодішнім танцювальним партнером почали запрошувати в інші місця для проведення фольклорних вечорів. Нам надходило дедалі більше запрошень та програм, ми мали дати гурту назву, так виник ансамбль «Шодро». Цей старт виявився надзвичайно успішним. Незабаром ми одержали підтримку від угорського уряду, і завдяки цьому нам вдалося популяризувати нашу ідею. Була створена постійна база для розвитку руху танцювальних вечорів на Закарпатті.

– Ти докторант, співробітник угорської мережі Будинку традицій, виконавець народних танців, музикант, 7-й рік поспіль працюєш журналістом тижневика «Карпатолйо», а також уже певний час є репортером Верхньотисянського району в ефірі TБ21-Ужгород. Багато людей могли зустрітися з тобою як журналістом чи телерепортером…

– У 2014 році, коли я закінчила університет, на Закарпатті було започатковано кілька медіа-курсів, на які я записалася. Ференц Молнар, тодішній головний редактор «Карпатолйо», зв’язався зі мною й запропонував приєднатися до команди газети. Відтоді я працюю журналістом.

Менеджер ФІФА Шандор Варга заснував благодійний фонд «Вишково», в якому я стала членом опікунської ради, а з 2015 року є виконавчим директором фонду. Наше гасло: «Жителі Вишкова разом заради Вишкова», тому ми організували багато програм та акцій. Паралельно фонд створив ТБ-Вишково, головним завданням якого є висвітлення місцевих новин про поточні події. Я приєдналася до телевізійної команди у 2012 році. Там зібралася дуже хороша компанія, ми щотижня готували випуск новин та різні телепрограми. Робили це активно протягом п’яти років, за цей час ТБ-Вишково розрослося настільки, що наш короткометражний фільм був включений до угорського Міжнародного кінофестивалю «Лакітелек» (Lakiteleki Nemzetközi Filmfesztivál), а один із репортажів транслювався на угорському телеканалі Echo. Коли був заснований TБ21-Ужгород, мені надійшла пропозиція, і відтоді я працюю репортером новин Верхньотисянського регіону.

– Зараз ти вирішила спробувати представляти інтереси людей Вишківської ОТГ у Хустській районній раді. Розвивати сільську місцевість, яку ти так любиш, – справа непроста.

– Наразі через свій молодий вік я ще не маю досвіду роботи в місцевому самоврядуванні. Однак, що стосується моєї освіти, то я здобула професійну кваліфікацію в галузі політики, зокрема зовнішньоекономічних відносин та дипломатії, і мала можливість побути стажистом у команді депутатки Європарламенту Андреї Бочкор у Брюсселі. Я б хотіла зробити все можливе, щоб Вишково та район стали кращими. Завдяки адміністративній реформі система місцевого самоврядування трансформується, кожен матиме нові завдання та повноваження. Вважаю важливим, щоб ми представили на цих місцевих виборах організацію, яка завдяки своєму засновнику та першому голові Шандору Фодо тісно пов’язана з Вишковом і має 30-річний досвід у відстоюванні інтересів громади. ТУКЗ-КМКС довело, що працює на розвиток Закарпаття, і хоча воно здебільшого підтримує угорську нацменшину, реалізація наших цілей слугувала б інтересам усіх національностей в області, як і більшості українців. Я переконана, що ми можемо змінити ситуацію, лише якщо до органів місцевого самоврядування потраплять люди, для яких важливо, щоб прийняті там рішення задовольняли потреби нашої громади, а не олігархів чи групи людей з економічними інтересами. ТУКЗ-КМКС розпочала цю передвиборчу кампанію з хорошою командою, і я сподіваюся, що жителі Вишкова та нового Хустського району підтримають нас у досягненні наших спільних цілей.

Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне