https://rx.ua
11296
08:30 27.102020

ЦВК назвала дату другого туру виборів мера: голосування може пройти навіть у грудні

Політика 2013

Центральна виборча комісія допускає, що другий тур виборів мерів у окремих містах може пройти не в листопаді, як в більшості, а в грудні у зв’язку з можливими судовими розглядами.

Про це повідомив заступник голови ЦВК Сергій Дубовик.

За його словами, згідно з календарним планом проведення місцевих виборів результати повинні бути встановлені до 6 листопада включно, а згідно з Виборчим кодексом в містах з понад 75 тис. виборців, де 25 жовтня жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів, другий тур виборів мера повинен бути призначений на неділю в межах тритижневого терміну після підписання протоколу.

“На встановлення результатів виборів у територіальних виборчих комісій є 12 днів. Але хтось може встановити їх швидше. Тому дата другого туру не може бути однаковою. Тим більше ніхто не сказав, що ці результати НЕ будуть оскаржені. В такому випадку вибори змістяться до прийняття рішення судом. Судовий розгляд – це, умовно кажучи, ще тиждень. Тобто другий тур може відбутися і на початку грудня “, – сказав Дубовик.

Відповідно, заступник голови ЦВК зазначив, що неможливо точно назвати дату, коли в різних містах може пройти другий тур.

“Три тижні для проведення другого туру виборів – це не аксіома. За Виборчого кодексу вибори необхідно призначити цю на неділю третього тижня, а на неділю протягом трьох тижнів “, – пояснив він.

Таким чином, теоретично вибори можуть бути призначені навіть на 1 листопада, але на практиці, на думку Дубовика, це дуже малоймовірно, як і на 8 листопада.

“Другий тур можуть призначити швидко, якщо будуть готові його проводити. Але, зрозуміло, що є розумні терміни та розумний підхід. В ідеалі може бути 15 листопада. Але це малореально. Як правило, голосування буде призначатися на 22 і 29 листопада”, – вважає він.

Він пояснив, що за кожен день роботи члени комісій отримують зарплату, через що, за його думку, не зацікавлені в дуже швидкому встановленні результатів виборів.

Українські новини

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне