https://rx.ua
11454
13:12 17.112020

5,5 млн грн на боротьбу з COVID-19: в Ужгороді відбулася позачергова сесія міськради. ВІДЕО

Політика 2040

У вівторок, 17 листопада, відбулася позачергова сесія Ужгородської міської ради. Причина зібрання – погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 в обласному центрі. Тільки за останню добу тут виявили 94 нові випадки коронавірусної інфекції, одна людина померла.

– В Ужгороді відкривають додаткові ліжка для лікування коронавірусних хворих: в Ужгородській районній лікарні (там буде загалом 80 ліжко-місць), а також в обласній (100) та інфекційній (90). В Ужгородській міській лікарні наразі розгорнуто 175 ліжко-місць, – поінформував під час засідання чинний міський голова Богдан Андріїв.

Тож днями було прийняте рішення зібрати позачергове засідання, аби підтримати медичну галузь Ужгорода в боротьбі з коронавірусом.

Зокрема внесеними змінами до бюджету на сесії виділили близько 5,5 мільйона гривень на боротьбу з недугою.

– Найбільше коштів, а це близько 3,4 мільйона, піде на центральну міську клінічну лікарню, де ми розгорнули 175 ліжок для хворих на коронавірус.

Зокрема виділені гроші будуть використані на придбання кисневих концентраторів, крім тих 59, які вже очікуємо. 28 кисневих концентраторів наразі в лікарні є. Також купимо ще засоби індивідуального захисту й дезінфікувальні, у тому числі для сімейних амбулаторій та поліклініки, розхідні матеріали для ІФА-тестування в поліклініці. Загалом із початку пандемії коронавірусу з міського бюджету на медичну галузь спрямували близько 18 мільйонів гривень. Це, окрім запланованих на 2020 рік видатків на медицину міста, для підтримки комунальних лікувальних закладів у боротьбі з коронавірусом, – розповів міський голова.

Тут варто зазначити, що через перерозподіл коштів було зменшено фінансування закладів освіти (шкіл, садочків, інтернатів), капітальних ремонтів житлово-господарських об’єктів, реконструкції мережі освітлення тощо.

Окремим рішенням депутати підтримали Програму страхування медичних працівників від COVID-19. Згідно з нею, буде запропоновано муніципальний пакет додаткових соціальних гарантій медичним працівникам на випадок цього захворювання.

Не забули і про підприємців – вирішили звільнити в грудні «спрощенців» 1-ї та 2-ї груп від сплати єдиного податку й інших платежів до місцевого бюджету. До кінця карантину відновили дію рішення міськради про звільнення від сплати за комунальне майно для літніх терас кафе та ресторанів.

Насамкінець прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, щоб розглянули можливість звільнити цю категорію підприємців від сплати єдиного соціального внеску – як за себе, так і за найманих працівників, а також продовжили дію постанови Кабміну про призначення та виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям 1-ї та 2-ї груп платників єдиного податку.

Христина БІКЛЯН

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне