https://rx.ua
10887
15:22 19.112020

Підсумки результатів «КМКС» – ПУУ на місцевих виборах 2020 року

Політика 11728

25 жовтня 2020 року в Україні увосьме відбулися місцеві вибори. За винятком окупованих територій, на всій території України в новоутворені райони та майбутні ОТГ на різних рівнях могли бути обрані 43 122 депутати до 1577 місцевих рад, та 1421 міський та сільський голова. Що стосується передісторії, слід згадати, що безпосередньо перед виборами вчергове була запроваджена нова виборча система.

Як і в 2015 році, кількість нардепів у складі Закарпатської обласної ради залишалася без змін – 64. Однак значні зміни торкнулися районної системи, оскільки замість попередніх 13 районів на Закарпатті було створено 6, тож збільшені округи дали більшу кількість представницьких колегій. Так, наприклад, до Берегівської ОТГ приєдналися частина Виноградівського та Іршавського районів, тому колишня рада, яка складалася із 34 членів цього року, була розширена до 42. Подібне “доповнення” до 42 мандатів торкнулося і Мукачівської, Тячівської, Ужгородської та Хустської районної ради, а новообрана Рахівська районна рада відтепер налічує 38 народних обранців.

“КМКС” – Партія Угорців України (ПУУ) висунула загалом 571 кандидатуру до різних рівнів рад, із них 2 кандидатів на посаду міських та сільських голів та підтримала ще 9 незалежних кандидатів.

У населеному угорцями Берегівському районі “КМКС” – ПУУ здобула блискавичну перемогу. Крім того, КМКС висунула 54 кандидатів до складу обласної ради, яка нараховує 64 депутатів, і здобувши 39 049 голоси виборців, зайняла четверте місце в списку. За офіційним результатом, до Закарпатської обласної ради вдалося пройти 8 політичним силам, у тому числі і угорцям. «КМКС» – Партія Угорців України набрала 11,61% дійсних голосів, що означає 8 місць в обласній раді, тобто 12,5% від складу, як і у 2015 році. Відтак Василь Брензович, Йосип Борто, Балог Лівія, Біров Єлизавета, Гулачі Гейза, Орос Ільдіко, Пейтер Чаба стали членами обласної ради, а також Петеі Юдіта.

«КМКС» – ПУУ також досягла хороших результатів по районах Закарпаття. Партія висунула 40 кандидатів до Берегівської районної ради, яка налічує 42 членів і, як результат, набравши 18 926 голосів, отримала 35,71% голосів виборців та 15 мандатів.

ПУУ також висунула 41 кандидата до складу Ужгородської районної ради. Набравши 11 196 голосів, або 14,29%, партії вдалося завоювати 6 депутатських мандатів. У Мукачівській районній раді партія отримала 4,61% голосів, тобто вона не досягла 5-відсоткового порогу. Подібна ситуація склалася і в Хустській районній раді, на жаль, 5-відсоткового порогу досягнуто не було.

Що стосується міст, то ПУУ отримала 13 із 34 місць у міській раді Берегова, 3 із 38 у Мукачівській міській раді, 6 із 26 у Чопській, 3 у Виноградівській, та 2 у Тячівській. Цього разу кандидатам від “КМКС” – ПУУ не вдалося потрапити до Ужгородської міської ради. До перемоги не вистачило кількох голосів.

“КМКС” – ПУУ також добре показала себе в інших новостворених ОТГ. КМКС матиме 12 представників у селищній раді Вилоцької ОТГ, 3-х у селищній раді Королівської ОТГ, 2-х у Солотвинській селищній раді, 4-х у селищній раді Вишківської ОТГ, та 2-х у селищній раді Батівської ОТГ. Крім того, Великоберезька сільська рада матиме 3-х, Косоньська 2-х, Пийтерфолвівська 17, Великолучківська та Холмківська сільська рада – по 3, як і Горондівська, тоді як Сюртівська сільська рада налічуватиме12 наредпів від “KMKС” – ПУУ.

Серед обраних міських та сільських голів – 1, який балотувався у кольорах КМКС – ПУУ (Пийтерфолвівська ОТГ), ще 7 кандидатів, яких підтримувала КМКС, стали очільниками новостворених Об’єднаних Територіальних Громад (ОТГ) (Берегово, Великі Береги, Велика Бийгань, Сюрте, Велика Добронь, Вишково, Батьово).

Скільки виборців віддали свої голоси за ПУУ та кількість отриманих мандатів – це проілюстровано в таблиці нижче. В ній також указано кількість кандидатів, висунутих іншою угорською партією, – ДСУУ, – та кількість отриманих ними мандатів.

Kárpátalja hetilap/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне