https://rx.ua
11555
18:11 28.112020

Рада Чопської ОТГ провела перше пленарне засідання

Політика 2642

27 листопада відбулося перше засідання новообраної ради Чопської ОТГ, яка об’єднує населені пункти Чоп, Соломоново, Тисаашвань, Тисауйфалу, Червоне, Есень, Саловка, Петрівка.

На засіданні зазначалося, що в ОТГ 25 жовтня відбулися місцеві вибори, офіційні результати опубліковані на сайті ЦВК. До ради Чопської ОТГ обрано 26 депутатів, із них 6 – представники «КМКС» Партії угорців України, тобто з 11 609 виборців – 1 182 (23%) – віддали голоси за представників КМКС. Крім того, в раді 4 депутатів від партії «За майбутнє», 3 – від партії «Слуга народу», 3 – від партії «Команда Андрія Балоги», 3 – від партії «Рідне Закарпаття», 3 – від Демократичної партії угорців України, 2 – від партії «Сила і честь» та 2 – від опозиційної партії «За життя».

Відтак зачитали прізвища депутатів, котрі склали присягу та отримали посвідчення.

Присягу склав і голова Чопської ОТГ Валерій Самардак, котрий отримав 1 700 голосів виборців (32,97%). Він пообіцяв, що представлятиме інтереси мешканців населених пунктів, що входять до територіальної громади, та прийматиме рішення відповідно до законів, визначених Конституцією України. Після виконання державного Гімну, пленарне засідання ради VIII-го скликання закрили, наступне призначили на 10 грудня.

Після фотографування ми поспілкувалися з головою фракції КМКС у раді Оскаром Балогом, який окреслив ситуацію.

– Сьогодні сформована рада Чопської ОТГ. Окрім міста Чоп, до неї входить 7 населених пунктів, на щастя, кожне з них має представників у раді, – зазначив О. Балог. – На нинішньому засіданні лише були зареєстровані депутати та голова, практично, нічого іншого.

– Голова ні з ким не консультувався з цих питань, насправді, він не консультувався з депутатами з жодного питання, тому ми чекаємо пропозицій і працюємо над тим, щоб справи йшли так, як цього хоче більшість.

Щодо планів Оскар Балог повідомив:

– Однозначно, потрібно використати можливості, які надає ситуація Чопа. Ми розташовані на кордоні, наш дохід, бюджет – позитивні, як це було і в попередні роки. Тож сподіваюся, що ми зможемо втілити проєкти розвитку, які запланували, протягом найближчих 5 років, – сказав він.

Каталін Палко окреслила ситуацію з точки зору свого населеного пункту, села Соломоново.

– Сподіваюся, що рада Чопської ОТГ працюватиме в інтересах мешканців, очікую, що Соломоново отримає особливу увагу. Я зроблю все від мене залежне, щоб допомогти роботі ради у цьому напрямку.

Депутатка також наголосила:

– Я дуже рада, що маю честь бути членом депутатського корпусу. Я пройшла до ради від КМКС, принагідно хочу подякувати всім, хто проголосував за мене, за нас. Вірю, що ми будемо добре співпрацювати, для розвитку населених пунктів, збереження угорської громади, щоб молодь залишалася вдома. Думаю, у нас все вийде.

Бейла Ферко, розповідаючи в першу чергу про проблеми села Тисауйфалу, розповів:

– Маємо окреслені цілі. Що з цього вийде – покаже найближчий період. У Тисауйфалу багато чого бракує, в населеному пункті практично нічого немає, і ми хочемо змінити ситуацію якомога швидше. Немає вуличного освітлення, дороги в жахливому стані, кладовище потрібно упорядкувати, ситуація катастрофічна. Сподіваюся, що з фракцією КМКС нам удасться знайти спосіб виправити ці недоліки.

Вікторія Рего/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне