https://rx.ua
11560
10:56 29.112020

Рада Великоберезької ОТГ розпочала роботу

Політика 2027

26 листопада відбулося перше засідання новообраної ради Великоберезької ОТГ. Долучився до засідання голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін, як спостерігач, а також депутат районної ради Тихомир Гейці.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час засідання зачитали імена обраних депутатів, відтак, після прийняття присяги, роздали депутатські посвідчення. До ради ОТГ обрано 22 депутатів. Водночас у двох селах – Великі Береги та Берегуйфалу – потрібно провести повторні вибори через рівну кількість отриманих голосів. Крім того, один із депутатів пройшов до районної ради, тож працюватиме там. Повторні вибори відбудуться у січні.

На першому засіданні був присутній 21 депутат. Заступником голови ОТГ Яноша Урсти (молодшого) обрали Лайоша Шутєва, секретарем – Маріанну Калі. Відкритим голосуванням обрали і старост населених пунктів. Ними стали: Віта Матей у с. Берегуйфалу, Ганна Газуда у с. Квасово, Маріанна Куранова у Нижніх та Верхніх Реметах.

Щодо приналежності до партій, рада виглядає наступним чином: «КМКС» має 2-х представників, «Рідне Закарпаття» – 2-х, «Слуга народу» – 1-го, «Демократична партія угорців України» (УМДС) – 1-го. Решта депутатів ради – безпартійні.

Новообраного голову Великоберезької ОТГ, Яноша Урсту, якого підтримувало ТУКЗ-КМКС, ми розпитали про плани, життя громади, потреби мешканців, проєкти розвитку.

– Як оцінюєте результати місцевих виборів 25 жовтня?

– Ми вклали багато сил у вибори, що принесло плоди. Я хочу, щоб мої дії довели мою придатність. Я переміг зі значним відривом, у 5 селах об’єднаної територіальної громади (Великі Береги, Берегуйфалу, Квасово, Верхні та Нижні Ремети) отримав 881 голос.

У раді ОТГ буде загалом 22 депутати. Із них 9 делегувало село Великі Береги, 6 – Берегуйфалу, Верхні та Нижні Ремети – по 2, Квасово – 3-х.

Зараз попереду в нас – серйозний виклик. Хочемо працювати з такою командою, яка розуміє, що робить: шукаємо відповідних фахівців на посаду заступника голови ОТГ, секретаря, бухгалтера тощо, які знайомі із селами.

Ми обов’язково хочемо рухатися вперед, щоб люди були задоволені. Побачимо, які матимемо фінансові ресурси для розвитку, на основі цього очікуватимемо різних інвесторів.

– Можете розповісти про щось конкретно?

– У всіх населених пунктах громади багато проблем із покриттям бічних вулиць. Тут потрібні кардинальні кроки, оскільки людям доводиться їздити цими дорогами щодня. Приведення до ладу доріг – це одна з головних моїх цілей, також хочемо побудувати АЗС.

Документація сільськогосподарських земель породжує іншу велику проблему. Наразі багато плутанини із «земельними» документами, нам потрібно їх ретельно вивчити, оскільки одним із економічних потенціалів ОТГ – поруч із лісовим господарством – може бути сільське господарство. У селі Великі Береги є сонячні електростанції, фірма-власник повідомила про намір розширюватися.

– Чи можуть виникнути проблеми або конфлікти через багатонаціональність ОТГ?

– Великі Береги – центр, проте не має пріоритету, ми хочемо розвивати всі села однаково. Однак це також залежить і від депутатів: якщо вони підходитимуть до питань відповідально, тобто ефективно працюватимуть незалежно від національності, між селами буде взаєморозуміння.

Також хочу подякувати виборцям об’єднаної територіальної громади за довіру і за це хочу віддячити своєю майбутньою роботою.

(D. P./Kárpátalja hetilap)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне