https://rx.ua
10969
15:12 3.122020

Заява ТУКЗ – КМКС щодо повідомлення в ЗМІ про ліквідацію «КМКС» Партії угорців України

Політика 2125

З часу створення Української держави ТУКЗ – КМКС у тій чи іншій формі брало участь у всіх виборах. Закон 1992 року позбавив громадські організації права брати участь у виборах, навіть на місцевому рівні. Таке право мають лише політичні партії. 17 лютого 2005 року була зареєстрована «КМКС» Партія угорців України. Згідно з чинними правовими нормами, ліквідація угорської партії може означати повне припинення представництва угорців на Закарпатті в майбутньому.

З огляду на те, що угорська громада становить менше 0,3% мешканців країни, партія не мала шансів досягти 5% порогу, необхідного для проходження до Верховної Ради. Тож «КМКС» не формувала всеукраїнського списку, а висувала кандидатів в окремих округах. Так, на виборах до Верховної Ради 28 жовтня 2012 року партія висунула трьох кандидатів: Василя Брензовича в 68-му окрузі, Гейзу Гулачі в 69-му та Міклоша Ковача в 73-му. Виходячи з цього, 10 років, передбачених законом для обов’язкової участі в парламентських виборах, спливають у 2022 році.

Отже, якщо Міністерство юстиції діє відповідно до положень закону, воно може порушити це питання лише через два роки. Таким чином, є сподівання, що інформація про ініціативу припинення реєстрації, яка трактувалася деякими ЗМІ як факт, – це лише черговий етап медіа-кампанії проти угорців.

Керівництво ТУКЗ – КМКС

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне