https://rx.ua
11780
15:59 15.122020

Перша сесія Чопської міської ради знову проходила з порушенням регламенту і завершилася демаршем депутатів. ВІДЕО

Політика 2277

У вівторок, 15 грудня, відбулося друге засідання першої сесії VIІI скликання Чопської міської ради. Порядок денний з певними змінами був уже знайомий народним обранцям і в цілому містив 17 пунктів, з яких можна виділити такі: «Про обрання секретаря Чопської міської ради», «Про затвердження заступників міського голови», «Про утворення старостинських округів Чопської міської територіальної громади», «Про утворення виконавчого комітету Чопської міської ради Ужгородського району Закарпатської області», «Про утворення постійних комісій міської ради та затвердження Положення про них».

Окремим блоком стояли питання, що стосувалися затверджень на посади старост округів Чопської територіальної громади. Ішлося про кандидатури есенського, соловківського, соломонівського, тисаашванського та червонівського старост.

Засідання почалося з того, що міський голова Валерій Самардак безальтернативно запропонував на посаду секретаря Чопської міської ради кандидатуру депутатки Галини Цар. Проте народні обранці від «Рідного Закарпаття» і «Слуги народу» публічно відмовилися від участі в голосуванні. 

Тож у підсумку за цю кандидатуру віддали свої голоси 14 депутатів, проти були 7, і ще 6 бюлетенів залишилися невикористаними. Таким чином Галина Цар здобула підтримку більшості й стала секретарем Чопської міської ради.

Щодо процедури голосування в депутатів не було заперечень, але авторитарний спосіб проведення пленарного засідання неодноразово викликав непорозуміння серед народних обранців, адже міський голова ігнорував практично всі депутатські пропозиції та звернення.  

Далі на підвищених тонах відбулося обговорення питання про затвердження двох заступників міського голови. Валерій Самардак знов у форсуючому темпі, не давши виступити навіть запропонованому ним на одну з цих посад Віктору Микуліну, з порушеннями виніс питання на голосування, і необхідна більшість практично миттєво підтримала його.  

Такий формат роботи не сподобався багатьом народним обранцям, і зрештою ті ж таки депутати від «Слуги народу» та «Рідного Закарпаття» покинули засідання на знак протесту. 

Наступні рішення – затвердження на посаду старост, утворення виконавчого комітету та постійних комісій Чопської міської ради – теж приймалися без необхідного обговорення за рекордний час та зі стабільною підтримкою більшості. А практично всі альтернативні пропозиції, які вносилися іншими депутатами, просто ігнорувалися чи пропонувалися до розгляду в майбутньому.

У підсумку вже після завершення сесії голова депутатської фракції КМКС Оскар Балог зазначив: «Як бачимо, сьогодні в Чопській міській раді все відбулося, на жаль, традиційно. І дуже шкода, що міська влада та вже сформована ситуативна більшість у міськраді не хочуть чути та враховувати думку інших політичних сил. Ми як обрані депутати теж прагнемо донести думку наших виборців, і наша мета абсолютно зрозуміла – покращення життя та благоустрою всіх жителів Чопської громади!»   

Юрій КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне