https://rx.ua
11819
16:10 17.122020

Патова ситуація у Вилоцькій ОТГ

Політика 1016

Безрезультатно завершилося і четверте засідання ради Вилоцької ОТГ 16 грудня. Про ситуацію, що склалася, журналісту видання Kárpátalja.ma розповів депутат від «КМКС» Партії угорців України Берегівської районної ради Іштван Добша.

Із 26 депутатів ради ОТГ 12 – представники «КМКС» Партії угорців України, 7 – партії «Рідне Закарпаття», 4 – «Слуги народу» та 3 – Демократичної партії угорців України (УМДС).

– КМКС створило коаліцію з депутатами від «Слуги народу», відтак, вони мають абсолютну більшість у раді ОТГ. Проте цю більшість голова громади, котрий називає себе самовисуванцем, ігнорує, а владу намагаються перебрати опозиційні партії, – каже політик.

«Позиція Товариства угорської культури Закарпаття рішуча: воля більшості повинна відображатися у призначеннях на посади, а керівникам територіальної громади слід зважати на волю виборців. Більшість із них проголосували за КМКС. Для того, щоб ефективно представляти інтереси мешканців, необхідні відповідні посади. Перед пленарними засіданнями наші депутати отримують питання порядку денного, з яких стає зрозуміло, що всі значущі посади заміщатимуть кандидати від «Рідного Закарпаття» та УМДС, без будь-якого узгодження з нами», – наголосив депутат.

Іштван Добша розповів, що всім чотирьом сторонам вдалося вперше сісти за стіл переговорів у вівторок, 15 грудня. В якості компромісу представники ТУКЗ-КМКС прийняли рішення, що секретарем ради стане один із представників «Рідного Закарпаття», в обмін на це посаду першого заступника голови ради попросили віддати представнику їхньої партії. Голова ОТГ це рішуче відхилив, наполягав на своєму кандидаті, котрий також є представником «Рідного Закарпаття», тож обговорення завершилося безрезультатно.

«Хочу наголосити, що депутати не зацікавлені в блокуванні ОТГ, але політична сила, що становить більшість, не може голосувати проти себе, передаючи владу опозиції, яка є в меншості. Це не було б етично щодо виборців, які проголосували за нас, КМКС. Також не можу стверджувати, що ми не готові йти на компроміс, оскільки ми були готові підтримати кандидата від опозиції на посаду секретаря, що є найважливішою посадою в раді після голови. Тому ми претендували на посаду заступника голови. Цю пропозицію, на превеликий жаль, не прийняли голова та опозиційна меншість. Мені це видається дріб’язковою боротьбою за владу, коли меншість хоче без компромісів нав’язати свою волю всій ОТГ. Триває підігрів настроїв, вони намагаються налаштувати громадськість проти ТУКЗ-КМКС та його партнера по коаліції, але вина лежить не на представниках більшості, слова яких просто не хочуть почути. Ми лише користуємося своїми демократичними правами. Хто тоді перешкоджає роботі в ОТГ? Мені дуже шкода, що все зайшло настільки далеко», – повідомив І. Добша.

Наступне засідання ради голова ОТГ призначив на 17 грудня, що представники угорської партії вважають поспішним рішенням, адже немає ані часу на змістовне узгодження, ані бажання опозиції на це. «Але сторони мають почути волю більшості, а також виборців, щоб вирішити проблеми та розпочати ефективну роботу», – підсумував депутат.

karpatalja.ma/Karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне