https://rx.ua
11921
11:46 14.012021

Заява керівництва ТУКЗ-КМКС

Політика 2108

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) здивоване та рішуче відкидає сказане нещодавно звільненим головою Берегівської районної державної адміністрації, майбутнім заступником голови облдержадміністрації Іштваном Петрушкою в інтерв’ю виданню Magyar Nemzet. Вважаємо заяву про те, що причиною погіршення відносин між Україною та Угорщиною стала незадовільна політика щодо угорської меншини, помилковою та оманливою.

З одного боку, через те, що політика стосовно нацменшин є частиною внутрішньої політики й показує ставлення угорського уряду до меншин, котрі проживають в Угорщині, яке можна вважати зразковим. Співрозмовник, імовірно, мав на увазі національну політику Угорщини і вважає її невідповідною.

З іншого боку, погіршення відносин між двома країнами розпочалося з обмеження прав меншин, гарантованих Конституцією України. До цього відносини між двома країнами характеризувались як добросусідські. Будучи членом Європейського Союзу, Угорщина зробила значний внесок у підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС. Завдяки зовнішній та національній політиці Угорщини за останнє десятиліття нашій області була надана значна гуманітарна, соціальна та економічна допомога, що великою мірою підтримало життя громади, яка мешкає тут, розвитку нашого краю, за що маємо бути вдячні угорському уряду.

Ужгород, 13 січня 2021 року

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне