12047
08:35 11.022021

ЄС має рішуче виступити на захист закарпатської громади

Політика 3039

Заява депутатів Європарламенту від «Фідес-КДМП»

На вчорашньому пленарному засіданні Європарламенту відбулися дебати щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Незважаючи на певний прогрес у здійсненні реформ, передбачених Угодою про асоціацію та Угодою про вільну торгівлю, Україна все ще забуває про європейські цінності та демократичні принципи у багатьох сферах. На додаток до постійних обмежень прав меншин, використовує відкритий політичний тиск і зловживає потенціалом ЗВТ та добросовісністю Європейського Союзу. Тому надзвичайно важливо, щоб ЄС, нарешті, надіслав Україні рішучі сигнали – вона має повернутися на правильний шлях.

У своєму виступі Андрея Бочкор привітала звіт щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«Україна є важливим геостратегічним та політичним партнером Союзу і зобов’язалася здійснити реформи, які відповідають копенгагенським критеріям, принципам демократії та засвідчують, що Київ поважає основні права та права меншин. Однак події останнього року переконують, що, крім епідемії коронавірусу та дуже поганого стану економіки, у країні є серйозні проблеми, на які ЄС повинен реагувати. Серед них поширення радикальних поглядів і методів, обмеження свободи засобів масової інформації та свободи слова, безпрецедентний політичний тиск та залякування угорської громади Закарпаття, жорсткі дії Служби безпеки України проти угорських організацій та лідерів та «список смерті» радикального сайту «Миротворець», – звернула увагу депутатка Європарламенту.

«Угорська громада Закарпаття протягом багатьох років зазнає мовних, освітніх та представницьких обмежень, і до неї ставляться як до ворога, незважаючи на те, що чинний Закон про меншини та Конституція гарантують широкі права для національних меншин. Угорська громада в Україні не хоче нічого іншого, як зберегти свої існуючі права, взяти участь як партнер у розробці тих пунктів законодавства, які стосуються меншин, і жити спокійно на своїй батьківщині. В цьому вона роками отримує значну підтримку від угорського уряду, що доводить: угорська громада Закарпаття виконує роль посередника не лише у відносинах між двома країнами, але і в напрямку ЄС», – нагадала А. Бочкор.

«Відрадно, що до звіту було включено низку поправок, важливих для угорської меншини, і ці пропозиції також доведеться обговорити в рамках Ради асоціації Україна-ЄС», – підсумувала Андрея Бочкор.

Постійний представник Європейського парламенту з питань торговельних відносин з Україною Еніка Дьєрі у своєму виступі зазначила: «На жаль, наш східний партнер уже деякий час різними легальними та нелегальними прийомами намагається обійти угоду про вільну торгівлю з ЄС 2016 року та запровадити захисні тарифи за власним бажанням. Україна називає цю політику «розумним протекціонізмом», але, на мій погляд, це порушення договору. Слід зазначити, однак, що Київ неодноразово враховував аргументи завдяки тому, що Комісія рішуче відстоює інтереси Союзу в торгових питаннях. ЄС повинен зайняти таку ж тверду позицію і в політичних питаннях та не терпіти ексцесів проти національних меншин, зокрема, угорців, які там проживають».

Кінга Гал, президентка групи депутатів блоку «Фідес – КДНП» у Європарламенті, під час дебатів повідомила: «Внесення нашої колеги Андреї Бочкор до «списку смерті» через її відстоювання прав закарпатських угорців є неприпустимим. Ми очікуємо, що українська влада засудить та заборонить подібні списки, як зазначено у звіті, який ми зараз обговорюємо. Тому вважаю важливим, що президент Європарламенту в своїй нещодавній відповіді на наш лист назвав ситуацію в Україні тривожною і зазначив, що він порушить це питання на зустрічі з українським прем’єр-міністром».

Брюссель, 10 лютого 2021 року

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне