https://rx.ua
12050
09:05 11.022021

Представники угорської меншини Закарпаття поспілкувалися з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

Політика 1740

Онлайн-зустріч представників угорської меншини Закарпаття з Верховним комісаром Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у справах національних меншин відбулась 8 лютого.

Ільдико Орос, Василь Брензович і Іштван Черничко поінформували Кайрата Абдрахманова про вплив мовної та освітньої політики в Україні на становище угорської громади на Закарпатті. Під час зустрічі, яка відбулась у неформальній атмосфері без залучення перекладача, представники угорської громади Закарпаття розповіли про українські закони про освіту, законодавство про державну мову та децентралізацію, а також про те, як протягом останніх років обмежуються права національних меншин, зокрема угорців, в Україні.

До спілкування, яке відбулося у форматі конференц-зв’язку Zoom, долучилися і представниці Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин – Елеонора Лотті, Ірина Уласюк та Катерина Гертель.

Пост Верховного комісара у справах національних меншин ОБСЄ створила 1 січня 1993 року для запобігання етнічним, національним та мовним конфліктам на якомога більш ранньому етапі. Створення цієї посади було насамперед відповіддю на військову ситуацію в колишній Югославії, оскільки виникли побоювання, що подібна ситуація може повторитися і в інших частинах Європи, особливо в країнах із демократичним переходом.

Колишній міністр закордонних справ Казахстану Кайрат Абдрахманов вступив на посаду Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин 4 грудня 2020 року.

kmf.uz.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне