12059
17:12 15.022021

Заява Правління «ТУКЗ-КМКС» щодо останніх подій на Закарпатті

Політика 72236

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) вітає зусилля щодо відновлення відносин, які погіршилися останнім часом між Україною та Угорщиною. Про це свідчить зустріч на високому рівні міністрів закордонних справ, яка відбулася в січні 2021 року. Вважаємо обнадійливим, що сторони домовились продовжувати діалог, а міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба окремо запевнив свого колегу Петера Сійярто: «немає жодних підстав вважати, що угорці в Україні схильні до сепаратизму». Подібної думки притримується й Олексій Петров, колишній голова Закарпатської ОДА, нинішній голова обласної ради, котрий в інтерв’ю українським ЗМІ неодноразово наголошував, що «на Закарпатті присутній не угорський сепаратизм, а російська агресія». Саме тому нашій громаді незрозуміло, чому Служба безпеки України порушила провадження проти установ угорців за звинуваченням у сепаратизмі. Нашій спільноті також незрозуміло, чим обґрунтовані обшуки, проведені Службою безпеки 30 листопада 2020 року, та звинувачення.

Вважаємо, що ці дії згубно впливають не лише на угорську меншину України, а й на міжнародне сприйняття країни та значно заважають відновленню добросусідських відносин між Україною та Угорщиною.

Наша організація вражена тим, що реєструється дедалі більше законопроєктів, які обмежують права меншин, усупереч Конституції та законам України. Використання національних символів (національний триколор, гімн, герб) у рамках культурної автономії також забезпечується Конституцією України та законом про національні меншини 1992 року. Провадження, відкрите через виконання національної молитви в Сюртівській ОТГ, та звинувачення у державній зраді є безпрецедентними в історії незалежної України. ТУКЗ-КМКС вважає, що випадок у с. Сюрте – теж частина планової процедури, заснованої на сфабрикованих політичних звинуваченнях, метою яких є не лише унеможливити діяльність угорських організацій, а й залякати угорців Закарпаття та їхніх лідерів. Наша організація вкотре звертає увагу Угорщини та міжнародних організацій на політичний тиск, що чиниться на нас органами державної безпеки, і закликає компетентні відомства держави припинити концептуальні провадження проти закарпатських угорців.

Ми стурбовані заходами, вжитими протягом останніх тижнів керівництвом України щодо обмеження свободи преси. Вважаємо, що в умовах демократії заборона ліцензованих ЗМІ повинна розглядатися в суді.

Також викликає занепокоєння те, що в українській пресі знову посилилася антиугорська медіакампанія, продовжуються антиугорські виступи: це скарги на наші школи, ми отримуємо анонімні листи із погрозами і так далі.

Ми з радістю прийняли звістку, що соціальні та економічні програми підтримки «материнської держави», які протягом минулих років значно допомогли життю громади, котра живе тут, розвитку нашого краю, продовжаться і в цьому році, за що ми вдячні угорському уряду.

с. Яноші, 13.02.2021 р.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне