https://rx.ua
12141
15:18 5.032021

ОСББ і стихійне сміттєзвалище: про що йшлося на позачерговій сесії Ужгородської міськради?

Політика 3440

У п’ятницю, 5 березня, відбулася позачергова сесія Ужгородської міської ради. На порядок денний було винесено всього одне питання. Утім, дискусія навколо його вирішення була довгою та бурхливою.

Йдеться про один із пунктів рішення №126 «Про затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок». Мова про земельну ділянку, площею 0,29 га, по просп. Свободи, 31, яку вже довгий час просять передати у постійне користування мешканці ОСББ “Добрий дім 31”.

На минулій сесії на це рішення було накладено вето, оскільки на цій земельній ділянці знаходиться майданчик для збору твердих побутових відходів для обслуговування 9-ти багатоповерхівок.

Утім, жителі будинку по просп. Свободи, 31 втомилися від стихійного сміттєзвалища та постійної антисанітарії.

– Словами не описати, що робиться у нас під вікнами. Бруд, сморід, щурі – це постійна картина, яку я бачу зі свого балкону, – розповідає жителька будинку Віта. – Уявіть собі, що жителі усього проспекту, тих всіх магазинів і кафешок, а також лікарні зносять туди сміття. Ми знайшли спонсорів та кошти, аби зробити смітник закритого типу, а на території, що зашиться – дитячий майданчик. Ми би хотіли реформувати це сміттєзвалище, але міська влада не йде нам на поступки. Оскільки ця земельна ділянка не належить нашому ОСББ. Зі сміттям давно пора навести лад. Біля кожного будинку потрібно встановити окремі смітники, а не скидувати усе на це стихійне сміттєзвалище.

Після довгих дебатів депутати так і не подолали вето міського голови на це рішення. Натомість проголосували, що створять спеціальну комісію, яка буде вирішувати це питання.

– Річ у тім, що ОСББ просп. Свободи, 31 замовило проект землеустрою території, аби їм передати у постійне користування прибудинкову територію. Але на цій земельній ділянці розміщений майданчик для збору твердих побутових відходів. Тож, якщо ОСББ прибере цей майданчик, жителі інших будинків просто не будуть мати куди виносити сміття. Тому ми внесли пропозицію на наступній сесії внести поділ цієї земельної ділянки таким чином, щоб 30 м кв. вилучити з цієї земельної ділянки, аби сміттєвий майданчик, там і залишився. Тож ОСББ матиме 3 тис. кв.м, – розповів міський голова Богдан Андріїв.

Відтак депутати проголосували за звернення до Президента України та Уряду, а також до влади області, про необхідність вирішити питання з територією для будівництва комплексу з переробки твердих побутових відходів на території Ірлявської сільської ради Ужгородського району.

Також депутати підтримали звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, щодо передачі земельної ділянки на території Ратівецької територіальної громади з державної власності до комунальної – у власність територіальної громади Ужгорода для облаштування кладовища.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне