https://rx.ua
12158
22:49 5.032021

Депутати Ужгородської райради гостро дискутували щодо бюджету та майнових питань. Фото, відео

Політика 2962

5 березня відбулося друге пленарне засідання другої чергової сесії районної ради VIIІ скликання. На порядку денному у 34-х присутніх депутатів стояло понад тридцяти питань. До відома, напередодні з метою своєчасного та повного вивчення матеріалів пройшли засідання постійні комісії Ужгородської районної ради.

Щодо самих питань порядку денного, то більшість із них були прийняті стовідсотковою підтримкою, або абсолютною більшістю. До них можемо віднести наступні: «Про затвердження Порядку складання, погодження, затвердження та контролю виконання фінансового плану Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоберезнянської районної ради», «Про Програму розвитку та фінансової підтримки Комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна клінічна лікарня Ужгородської районної ради Закарпатської області» на 2021 рік», «Про Районну цільову програму «Власний дім» на 2021– 2025 роки», «Про Програму забезпечення фінансовим ресурсом установ культури Ужгородського району, що ліквідуються, на 2021 рік», «Про внесення змін до рішення районної ради вiд 29.07.2016 року №134 «Про затвердження Порядку видачі дублікатів свідоцтв про право власності на об’єкти нерухомого майна, виданих напідставі рішень Виконавчого комітету Ужгородської районної ради народних депутатів та Ужгородської районної ради до 01 січня 2013 року, у разі втрати або зіпсування оригіналів документів» та ін.

Ряд питань були прийняті значно складніше. Зокрема, під час роботи перед депутатами Ужгородської райради виступив голова Перечинської міської ОТГ Іван Погоріляк. Так, Іван Михайлович за підтримки десятка депутатів Перечинської ради закликав районних депутатів нарешті вирішити питання із приміщенням бібліотеки у місті Перечин.

Нагадуємо, це питання вже досить довго «висить» і громада Перечинської ОТГ просто не розуміє чому його так важко прийняти і передати цю будівлю у власність громади. До честі депутатів райради цього разу рішення було прийнято, тож тепер вже можна говорити про позитивний поступ цього питання.

Також дискусійним було питання майна на території Чопської міської громади, зокрема, будівель медичної сфери. З цього приводу також виступив її голова Валерій Самардак, який закликав депутатський корпус передати всі ці споруди Чопській громаді і не дочекавшись рішення покинув засідання райради.

Але, тут не все так просто. Справа у тому, що свого часу той же Валерій Самардак відмовлявся приймати ці будівлі на баланс громади. Але, напевно на даний час ситуація  і плани керівництва Чопської громади суттєво змінилися, адже сьогодні Валерій Самардак дуже активно лобіював передачу цих медичних споруд. Проте депутати Ужгородської райради вирішили відкласти це та ряд інших майнових питань до наступного засідання.

Вже після завершення пленарного засідання т.в.о. головного лікаря КНП ЧМР «Чопська міська лікарня» та за сумісництвом депутат Ужгородської районної ради Світлана Ілюшина з цього приводу зазначила наступне: «Справа у тому, що згідно останнього рішення Чопської міської ради, громада має прийняти всі будівлі медичного призначення, які знаходяться на сьогоднішній день на території Чопської ОТГ.

Як ви знаєте, раніше влада чомусь не хотіла брати на баланс ці будівлі, але тепер різко передумала. Мова, зокрема, йде саме про дві будівлі у місті Чоп, які певний час не використовувалися, а тепер, наприклад, їх можна було б використати під паліативне відділення.

Крім цього, мова йде не тільки про нерухоме майно, а й про рухоме, зокрема, про практично новий рентген-апарат, який сьогодні знаходиться у приміщенні філії Чопської лікарні. Його планують відправити у смт Середнє, де сьогодні лежать ковідні пацієнти. Проте, там є рентген-апарат, правда вже досить старий. Але демонтаж нового апарату, якому, до речі, близько року, може взагалі вивести його з ладу».

Зі свого боку, депутат Ужгородської райради та керівник депутатської групи «КМКС» Партія угорців України Йосип Кантор заявив наступне: «На жаль, сьогодні наші рекомендації не були прийняті, але це сталося тільки тому, що ряд рішень були перенесені на наступне пленарне засідання.

Зокрема, і через те, що сьогодні депутатський корпус тільки частково розглянув питання бюджету. Проте, ми бачимо реакцію наших колег з інших фракцій і, відповідно, сподіваємося, що вже на наступному засіданні ці важливі рішення для Ужгородщини будуть обов’язково прийняті.

Щодо передачі майна, у тому числі, і медичного, то ми бачимо, що на порядку денному було ряд спірних питань, зокрема, і на території колишніх Великоберезнянського, Перечинського районів і у місті Чоп. Тому було прийнято компромісне рішення – зняти з голосування ті питання і ті об’єкти, які є спірними і до наступної сесії розібратися у них для прийняття правильного рішення.

Слід теж розуміти, що сьогодні в умовах пандемії коронавірусу потрібно акумулювати всі сили та можливі резерви для її подолання. Так, ми вважаємо, що новий рентген-апарат може дуже допомогти у цій боротьбі, тому підтримуємо ідею його закупівлі, а діючий нехай залишається на балансі Чопській лікарні.

І, більше того ГО «Товаристко угорської культури Закарпаття» готове закумулювати свої резерви та частково допомогти у придбанні нового апарату. Але, заради справедливості, керівництво Чопської громади мало б теж матеріально долучитися до цього процесу. Проте, вони чомусь цього не хочуть чи не бажають чути і розуміти цю нагальну проблему. До речі, ковідні пацієнти з Чопської громади також лікуються у Середнянській лікарні, куди і пропонується придбати новий рентген-апарат.

Також ми вважаємо, що жителі сусідніх із Чопською громадою населених пунктів теж мають право обслуговуватися на території міста Чоп та відповідним медичним обладнанням, яке є на балансі місцевої лікарні.

Для нас принципово важливо, щоб жителі Ужгородщини мали можливість користуватися якісними послугами. Це стосується, зокрема, і медичного обслуговування, особливо у цей важкий час».

Юрій КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне