https://rx.ua
12194
09:00 18.032021

Європейська комісія підтвердила свою підтримку прав угорців в Україні

Політика 974

Депутат Європарламенту від партії «Фідес» Андрея Бочкор наприкінці 2020 року потрапила у так званий «список смерті» українського радикального сайту «Миротворець», у відповідь Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель та Єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Олівер Варгеї запевнили про підтримку депутата. Зараз високопосадовці підтвердили у своєму листі, що ЄС прагне контролювати дотримання прав людини, включаючи права меншин в Україні та в усьому світі.

«У січні я у своєму листі подякувала Верховному представнику Жозепу Боррелю та Єврокомісару Оліверу Варгеї за підтримку і ще раз звернула їхню увагу на постійні звуження прав угорців, які тривають в Україні з 2017 року, напади на угорську меншину та їх представників та їхні організації.

У своїй відповіді високопосадовці ЄС запевнили, що згідно з Лісабонським договором, підтримка та закріплення прав людини є обов’язковими елементами зовнішньої політики ЄС. Наголосили також, що Євросоюз засуджує порушення прав людини у всіх проявах будь-де у світі і закликає всі країни поважати, захищати права людей, які належать до меншин, включаючи національні, етнічні, релігійні та мовні меншини, відповідно до чинних міжнародних норм та стандартів.

«Вони підтвердили, що необхідно поважати вже існуючі права національних меншин, не допускати дискримінацію осіб, що належать до національних меншин, та поважати різноманітність, як це закріплено в конвенціях та протоколах ООН та Ради Європи», – йдеться у листі-відповіді посадовців ЄС.

Андрея Бочкор підкреслює: «Згідно з листом, ЄС очікує, якщо Україна прагне до більш тісної інтеграції з Європейським Союзом, то захищатиме права осіб, які належать до національних меншин, і важливо, щоб вона продовжувала тіснішу співпрацю з Угорщиною, щоб якомога швидше знайти рішення суперечливим питанням, які стануть прийнятними для обох сторін, засновані на загальноєвропейських цінностях та принципах та повазі міжнародних вимог та взятих зобов’язань».

«У відповіді йдеться, що як на саміті Україна-ЄС, так і на засіданні Ради асоціації 11 лютого, Україна взяла на себе зобов’язання щодо захисту прав людини, в тому числі тих, що стосуються національних меншин, а також щодо обміну інформацією та вжиття заходів, які допоможуть усунути приводи для хвилювання щодо таких проблем, як жорстокість щодо представників національних меншин, або моє потрапляння до списку», – повідомила депутат.

«І Жозеп Боррель, і Олівер Варгеї назвали неприйнятним створення списку на сайті «Миротворець», що не тільки порушує право людей на захист персональних даних, але й лякає їх, а також ставить під сумнів відповідальність України щодо дотримання прав людини. Тому вони запевнили мене у своєму листі, що будуть і надалі закликати українську владу забезпечити видалення вмісту на сайті. Відрадно, що і Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки, і Єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення підтвердили у листі намір співпрацювати в питаннях захисту меншин як зі мною, так і з іншими депутатами Європейського парламенту, які борються за цю благородну справу», – зазначає Андрея Бочкор.

Брюссель, 17 березня 2021 року

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне