https://rx.ua
12232
15:39 26.032021

Депутати Ужгородської райради прийняли регламент і завершили роботу другої сесії. ВІДЕО

Політика 3205

Сьогодні, 26 березня, відбулося третє (позачергове) пленарне засідання другої сесії Ужгородської районної ради VIII скликання на якому були присутні 33 народні обранці. Загалом, порядок денний містив лише кілька питань, проте без їхнього вирішення було б неможливим закриття цієї сесії.

Проте, спочатку депутати проголосували кілька питань оренди приміщень, зокрема, «Про затвердження протоколу електронного аукціону (№UA-PS-2021-02-19-000015-1) » та «Про затвердження протоколу електронного аукціону (№UA-PS-2021-02-19-000016-1) ».

Далі депутатський корпус перейшов до головного питання цього засідання «Про Регламент роботи районної ради VIII скликання». До слова, проєкт регламенту публічно розміщений на офіційному сайті Ужгородської районної ради і депутатський корпус мав можливість з ним ознайомитися та запропонувати на розгляд сесії свої пропозиції.

Крім цього, 23 березня, це питання окремо обговорювалося на профільній постійній комісії Ужгородської райради з питань забезпечення прав людини, свободи слова, дотримання законності, депутатської діяльності та регламенту. Тож, у підсумку засідання комісія і вирішила винести запропонований проєкт регламенту роботи районної ради VІІІ скликання на розгляд сесії районної ради. Проте, ряд депутатів скориставшись повноваженнями вже у сесійній залі вирішили запропонувати зміни до цього документу.

Зокрема, у статті 14. «Лічильна комісія» у пункті 14.2 було запропоновано надати більшість місць тій політичній силі, яка набрала найменше голосів, а отже і отримала найменше депутатських місць на місцевих виборах 2020-го року. Але депутатський корпус не прийняв цю пропозицію і проголосував за рекомендований профільною комісією варіант.

На цьому питання порядку денного були вичерпані і депутати повернулися до обговорення проблем круглого столу, який пройшов у цій же сесійній залі позавчора, 24 березня, і стосувався обговорення проблемних питань щодо подальшого функціонування районних рад, здійснення ними своїх повноважень та можливість вирішення цих питань на законодавчому рівні.

У підсумку обговорення було прийнято рішення підготувати проєкт звернення до інших районних рад Закарпатської області для вироблення спільної позиції та звернення до центральних органів влади, зокрема, Верховної ради України для вирішення цього питання.

І, насамкінець, голова Ужгородської районної ради Юрій Фрінцко зачитав заяву та висловив свою позицію з приводу підтримки двох законопроєктів, які сьогодні фактично проходять завершальну стадію у стінах парламенту – № 2194 і №2495. Як зазначив голова райради: «Ці законопроєкти повертають громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів». Він також закликав усі політичні сили діяти у межах закону та в інтересах місцевого самоврядування, а парламенту прийняти ці два законопроєкти, адже без них неможливо завершити процес земельної децентралізації та забезпечити справжність місцевого самоврядування.

Юрій КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне