https://rx.ua
12364
15:00 20.052021

Вишиванки та грамоти: в Ужгороді відбулася сесія міськради. ВІДЕО

Політика 12401

У четвер, 20 травня, у День вишиванки, відбулося пленарне засідання чергової VI сесії Ужгородської міської ради. Розпочали із приємностей. Грамотою Ужгородської міської ради нагородили видатного закарпатського митця Михайла Беленя, який вчора відсвяткував своє 70-річчя.

Відтак грамотою Командувача військ оперативного командування «Захід» генерал-майора Сергія Шаптала за виконання планів призовної кампанії, реалізацію спільних заходів цивільно-військового співробітництва нагородили Ужгородського міського голову Богдана Андріїва.

Після нагороджень заслухали громадян, які прийшли на сесію зі своїми скаргами та проханнями. Вже вкотре зверталися мешканці мікрорайону Радванка-Горяни, які довгі роки чекають на ремонт дорожнього покриття вулиці Тельмана, а також просять про реалізацію хоча б одного заходу з благоустрою в їхньому мікрорайоні. На що мешканцям пообіцяли, що спеціальна комісія сьогодні відвідає Радванку-Горяни, а капітальний ремонт дорожнього покриття стане можливим вже в наступному році.

Відтак депутати перейшли до розгляду порядку денного. Одним із перших – затвердили звіт про виконання бюджету Ужгородської міської територіальної громади за І квартал 2021 року. Як йдеться у документі, до бюджету Ужгородської міської територіальної громади за січень-березень 2021 року зараховано 280 млн 454,9 тис. грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів, або 107% уточненого планового показника.

Податок на доходи фізичних осіб у звітному періоді залишився базовим джерелом наповнення загального фонду бюджету територіальної громади міста (67,2%). Також значну частину надходжень податків та зборів загального фонду бюджету Ужгородської міської територіальної громади, а саме 24,9 %, склали місцеві податки і збори. Фактичний обсяг їх надходжень у звітному періоді становив 66 739,2 тис. грн, або 109,2%.

У структурі місцевих податків і зборів за січень-березень 2021 року найбільшу питому вагу склали надходження єдиного податку (67,6%) та податку на майно (32,2%).

Відтак перейменували сквер у межах вулиць Юрія Гойди – Томаша Масарика – Тараса Шевченка в Ужгороді тепер називатиметься «Університетський». Внесли депутати також міськради зміни до рішення «Про створення житлового фонду соціального призначення». Порядок взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку, зняття з нього та надання соціального житлового фонду для осіб, які потребують соціального захисту, погодили у новій редакції.

Також на засіданні сесії внесли зміни до структури виконавчих органів Ужгородської міськради, зокрема щодо положень про структурні підрозділи – управління економічного розвитку міста, управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення, а також управління муніципальної варти та департаменту соціальної політики.

– Ми об’єднали певні структурні підрозділи. Таким чином зменшується навантаження на бюджет міста. Тим самим ми робимо оптимізацію підрозділів Ужгородської міської ради, – зазначив міський голова Богдан Андріїв. – Загалом на цій сесії ми зняли з розгляду всі дискусійні питання, щоб не було ніяких непорозумінь.

Зазначимо, що наступне пленарне засідання сесії відбудеться буквально за кілька днів, 25 травня.

Христина БІКЛЯН

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне