12379
22:23 20.052021

Весняна сесія Закарпатської облради: що прийняли депутати на другому пленарному засіданні

Політика 49690

У день вишиванки, 20 травня, вкотре зібралися депутати закарпатської обласної ради. У сесійній залі зареєструвалось 57 із 64 депутатів. Участь у засіданні також узяли чисельні чиновники, керівники правоохоронних органів, представники консульств іноземних держав, журналісти, активісти та ін. Загалом сесійна зала була заповнена вщент. А біля будівлі Закарпатської ОДА зібрались ще й мітингарі… Батьки учнів та працівники Великоберезнянської школи-інтернату санаторного типу протестували, щоб їхній заклад не ліквідовували.

Перед початком роботи традиційно вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих Героїв Революції Гідності, Небесної Сотні та загиблих у війні на Сході України. 

Під час засідання до присутніх онлайн вирішили звернутись нардепи – заступник голови Комітету з питань транспорту та інфраструктури Микола Тищенко і голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко. Але зв’язок був поганий, виступи політиків затягнулись, отож обласні депутати вже почали потроху й покидати сесійну залу. На щастя, в якийсь момент зв’язок розірвався повністю, отож обласні обранці спокійно продовжили засідання.

Згодом голова обласної ради згадав прикрий інцидент, котрий стався нещодавно у місті Берегові, де провокатори розклеїли листівки антиугорського змісту. Зокрема: «Мадярів на ножі», «Геть з української землі!», «Даємо вам один тиждень і почнемо труїти як щурів!»… Олексій Петров, попередньо засудивши такі дії зловмисників, запросив начальника Управління СБУ у Закарпатській області Івана Рудницького інформувати про результати роботи правоохоронців щодо розкриття  цього злочину. Той розповів, що виконавці та замовник цього злочину затримані, це не мешканці Закарпаття, а представники Луганської області. Однак замовники та куратори, за словами Івана Рудницького, знаходяться в РФ.

Після виступу останнього слово взяв депутат Закарпатської облради від фракції КМКС, представник Товариства угорської культури Закарпаття Йосип Борто. Насамперед вінвисловив вдячність правоохоронним органам за роботу, водночас наголосив, що десятки подібних злочинів досі не розкриті. «По лозунгах, які систематично повторюються, є підозра, що особи, які були затримані за скоєння нещодавнього злочину в Берегові, теж можуть бути причетні до попередніх випадків. Неодноразово ми направляли звернення до правоохоронних органів із проханням розслідувати подібні випадки. Ми отримали відповіді, що відкриті кримінальні провадження, про результати яких ми будемо повідомлені. Однак результатів так і не було», – заявив Йосип Борто. «Якщо ці особи  були підбурені росіянами і в цих акціях є рука Росії, ми просимо правоохоронні органи захистити нас від таких провокативних акцій. Але захистити ви можете лише тоді, коли замовники і виконавці будуть відповідати за свої дії. Крім випадку в 2018 році, коли була спроба підпалу нашого офісу, а потім його підірвали, інші випадки не розкриті. Прошу оперативної роботи, адже ви показали, що така ефективна робота може бути проведена. Це важливо. Бо ці злочини – не лише проти закарпатських угорців, а проти всього Закарпаття», – наголосив Йосип Борто.  «Сподіваємося,  розслідування дійде до того, що особи, причетні до цих провокативних випадків, будуть покарані відповідно до закону, а повтори таких антиугорських акцій будуть неможливі в майбутньому», – підкреслив політик.

Під час засідання головуючий також ознайомив присутніх із новими кадровими призначеннями в області. Так, депутата облради Петра Добромільського та Олександра Пацкана призначено заступниками голови Закарпатської ОДА, депутата облради Едгара Токара призначено на посаду голови Мукачівської РДА.

Також було оголошено цілу низку депутатських звернень і заяв. Деякі з них були включені до порядку денного. Окрім того, представник однієї з громадських організацій ветеранів війни виступив перед присутніми із проханням прийняти звернення до Верховної Ради щодо підтримки нардепами законопроєкту про колабораціонізм.

Почавши голосування, чимало рішень депутати заради економії часу прийняли пакетами. Зокрема, затвердили Кодекс етики депутатів Закарпатської облради, концепцію розвитку комунальних некомерційних підприємств ради у галузі охорони здоров’я, статут комунального закладу «Закарпатський обласний музей імені Йосипа Бокшая», підтримали функціонування КНП «Будкомплектторг» та ужгородського аеропорту.

Депутати також внесли зміни до обласного бюджету на 2021 рік. Ідеться про розподіл 21 млн 918 тис. гривень додаткового обсягу субвенцій з державного бюджету на підтримку закладів охорони здоров’я Закарпаття. Ці кошти будуть використані на закупівлю кисневих концентраторів для закладів медицини першої ланки.

Ще один блок питань стосувався різноманітних програм, зокрема щодо організації й забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення області, створення страхового фонду документації та Регіональний план заходів із реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Також обласні обранці внесли зміни до деяких діючих програм, зокрема щодо розвитку прикордонної інфраструктури та розвитку освіти, регіональної програми «Турбота» та ін.

 56 депутатів обласної ради підтримали рішення призначити новим директором Ужгородського аеропорту Олега Коцюбу. Попереднього директора аеропорту буде звільнено.

А ось вимоги мітингувальників, котрі зібрались цього дня біля стін облради, розуміння у депутатів не знайшли. Проєкт рішення «Про припинення процедури ліквідації Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І – ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради», який мав відмінити процедуру ліквідації на підставі нових змін в освітньому законі та зверненні трудового колективу, підтримали всього 20 із них.

Цікаво, що депутати облради не підтримали ідею, котру просували «слуги народу» про створення Закарпатського обласного молодіжного центру. Питання виносилось на голосування декілька разів, однак безуспішно. Один із депутатів зауважив, що «не розуміє», чим займаються і для чого функціонують такі установи, як Закарпатський центр туризму й краєзнавства та Закарпатський еколого-натуралістичний центр, котрі потребують значного фінансування з бюджету області. Мовляв, навіщо ще один такий центр. З цього приводу голова облради Олексій Петров навіть трохи засмутився. До слова, у проєкті зазначалося, що це «установа, яка утворена для вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді».

Насамкінець обласні обранці прийняли з півтора десятка звернень до вищих органів влади. Серед них, щодо підтримки законопроєкту про внесення змін до Кримінального кодексу з визнанням співробітництва з державою-агресором (колабораціонізм) кримінальним злочином, звернення щодо невключення закарпатських об’єктів культурної спадщини до програми «Велика реставрація», щодо врахування позиції ветеранів війни у законопроєкті про статус ветеранів та членів їхніх сімей, про виділення коштів освітньої субвенції на зарплату педагогів закладів середньої освіти області, звернення щодо зниження тарифів на розподіл природного газу для населення краю та ін.

Руслан ФАТУЛА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне