12397
11:02 22.052021

Заява ТУКЗ-КМКС щодо оцінки Президентом другого року на посаді

Політика 66742

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) вітає, що Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі щодо оцінки діяльності другого року на посаді не забув про захист національних меншин, які проживають у країні, окремо згадавши закарпатських угорців. Утім вважаємо приголомшливим те, що лідер держави пов’язав нашу невелику громаду із ситуацією на Донбасі, ще більше загостривши в суспільстві антиугорські настрої, які посилюються останніми роками.

Ми переконані, що громадянство та етнічна належність – це дві окремі категорії. Угорська громада Закарпаття поважає і дотримується Конституції та законів України, але водночас береже національну ідентичність, рідну мову, культуру та освіту. Угорська меншина лояльна до Української держави, і до 2017 року збереження її національної ідентичності гарантувалося керівництвом країни на законодавчому рівні.

На наш погляд, усі регіони України потребують інвестицій, покращення умов життя шляхом розвитку інфраструктури, будівництва мостів, доріг, а завдяки сприянню розвитку підприємництва всі громадяни України почуватимуться комфортно незалежно від національності. Угорці Закарпаття й надалі бачать вирішення своєї ситуації у відновленні та дотриманні набутих ними прав.

Ужгород, 21.05.2021 р.

Керівництво ТУКЗ-КМКС

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне