12506
08:30 6.072021

Заява керівництва ТУКЗ-КМКС

Політика 10903

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) звернулося в листі до прем’єр-міністрів України та Угорщини з проханням якомога швидше відновити рух на пунктах пропуску «Косино – Барабаш» і «Дзвінкове – Лоня» та забезпечити окрему «зелену смугу» для тих, хто прямує на вакцинацію.

Товариство угорської культури Закарпаття вважає прикрим те, що прийнятий без поправок закон, який визначає правовий статус корінних народів України, стосується лише національних меншин Кримського півострова і не поширюється на інші нацменшини, що проживають у країні. Наша організація неодноразово закликала органи влади врахувати відповідну міжнародну практику, рекомендації Венеціанської комісії та принципи недискримінації при визначенні поняття та прав корінних народів. В окремому листі ми звернулися до Президента України з проханням розширити сферу дії закону на угорців, які живуть на Закарпатті понад 1100 років. Вважаємо, що угорці також мають право бути визнаними корінним народом України. Нам незрозуміло, чому влада, приймаючи рішення, проігнорувала історичні факти.

Водночас Товариство угорської культури Закарпаття вітає допис у Facebook заступника голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Миколи Тищенка про те, що розробляється окремий законопроєкт про захист прав угорців та інших національних меншин, які проживають в Україні. ТУКЗ-КМКС готове надати експертну допомогу в розробці проєкту.

07.05.2021

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне