12537
17:07 14.072021

Рада Вилоцької ОТГ: голова не шукає компромісу

Політика 6716

13 липня знову не вдалося провести чергове засідання ради Вилоцької селищної громади, незважаючи на те, що з’явилися майже всі депутати. Альберт Горонді, голова фракції «КМКС» ПУУ в раді, уже наперед повідомив, що депутати фракції не будуть здивовані, якщо голова ради Іштван Ковач з якихось причин і цього разу відмовиться вносити їхні ініціативи до порядку денного.

Зрештою, як і очікувалося, питання, ініційовані представниками КМКС у письмовому вигляді, не були запропоновані на розгляд депутатів. Богдан Палешник, керівник юридичного відділу ОТГ, повідомив, що внесення цих питань буде незаконним, адже їх не обговорили в комісіях. Однак, як зазначили представники КМКС, деякі питання, внесені до порядку денного засідання ради головою, також не розглядалися комісіями. Лідер фракції КМКС попросив, щоб у такому разі порядок денний був прийнятий за основу, на що голова не погодився. Відтак 14 із 25 присутніх депутатів утрималися під час голосування за схвалення питань порядку денного, тож засідання було скасоване.

У Вилоцькій ОТГ склалась особлива ситуація: «КМКС» ПУУ отримала в раді 12 місць із 26-ти й створила коаліцію з чотирма депутатами фракції партії «Слуга народу». Голова ради Іштван Ковач, який починав свою діяльність як незалежний кандидат, покладається на сімох депутатів партії «Рідне Закарпаття», що опинилися в меншості, та трьох представників УМДС, ігноруючи реалії, сформовані в раді.

Після згаданого засідання Іштван Ковач не захотів давати коментар пресі з приводу ситуації, яка виникла.

Голова найбільшої фракції, Альберт Горонді, повідомив: «Ми намагаємося співпрацювати з головою з моменту створення ради – уже пів року. Проте він з самого початку ігнорує пропозиції більшості, прагнучи в односторонньому порядку втілити власну волю в усіх сферах. Однак для цього в раді не вистачає голосів. Іштван Ковач нарешті повинен зрозуміти, що має консультуватися з нами, депутатами. Не можна постійно протистояти більшості ради, оскільки це шкодить функціонуванню всієї територіальної громади. Голова загострює ситуацію й тим, що намагається здійснювати тиск на депутатів. Він дедалі більше віддаляється від можливості досягнення компромісу, який був би в інтересах усіх жителів ОТГ. Дуже прикро й те, що, хоча закон передбачає опублікування проєктів рішень на сайті за десять днів до засідання, у багатьох випадках їх розміщують лише частково. Я вже написав три заяви з проханням вчасно надавати нам тексти проєктів рішень, щоб ми знали, за що голосуємо. Ми ведемо чесну гру, того ж очікуємо й від усіх інших. Через тиск один із наших депутатів уже став зрадником і голосує на боці голови. Ще одна наша представниця, Вікторія Федак-Молнар, у зв’язку із владним тиском була звільнена з Вилоцького дитячого садочка, що перебуває на балансі громади. Це рішення скасував Виноградівський районний суд, який зобов’язав установу відновити її на роботі, але досі з невідомих причин цього не сталося. Раніше Іштван Ковач, будучи головою селищної ради, багато зробив для розвитку громади, наші мета така ж. Ми готові до співпраці й надалі».

Густав Секей, заступник голови фракції «КМКС» ПУУ, голова комісії з питань освіти ради ОТГ, у свою чергу, повідомив журналісту нашого видання: «Згідно із законом, ініціативи депутатів, подані в письмовій формі, мають бути поставлені на голосування для внесення до порядку денного. Нам відмовили в цьому праві. Незаконним є й те, що ми не змогли проголосувати за порядок денний спочатку як за основу, а потім за поправки, внесені окремо. Тому ми утрималися з усіх питань і засідання було скасоване».

Фракція КМКС внесла ініціативу, щоб у кожному селі територіальної громади був працевлаштований доглядач, який би підтримував порядок на громадських територіях. Альберт Горонді вважає, що на це в громади вистачить грошей. Але зараз, за його словами, одна людина працює на два села. На його думку, це неправильно, адже населені пункти настільки великі, що й одне обслуговувати важко, не те, що два.

На переконання фракції КМКС, зекономити можна, скоротивши певні посади в занадто роздутому штаті керівництва ОТГ. Зокрема було б достатньо двох заступників голови замість трьох. Депутати фракції також не згодні з тим, що керівники громади з невідомих причин регулярно отримують великі премії, які за останні три місяці становили до 50% окладу. За ці гроші можна було б зробити значні покращення в населених пунктах, а також заплатити доглядачам сільських громадських територій.

«Ми просили керівництво забезпечити трансляцію засідання ради в онлайн-режимі. Наразі фракція КМКС намагається інформувати людей про справи в місцевій владі за допомогою групи у Facebook, оскільки прозорість є дуже важливою в нашій роботі», – підсумував Альберт Горонді.

Увечері ми отримали звістку від заступника керівника фракції КМКС, що в другій половині дня голова ради зв’язався з лідерами партій, які утворюють коаліцію більшості, і запросив їх на погоджувальну нараду в середу, 14 липня. Керівник депутатської групи сподівається, що зрештою у вирішенні патової ситуації станеться прорив.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне