https://rx.ua
12622
14:00 8.082021

Сійярто: Я навіть уявити не можу більш корінного народу в Україні, ніж угорці

Політика 12889

Міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв’ю російському виданню «Известия» розповів про угорсько-українські відносини і, зокрема, про нещодавно прийнятий закон про корінні народи в Україні, який не поширюється на угорців. А правовий статус «корінного народу» вкрай потрібний 100-тисячній громаді закарпатських угорців, які через закони про мову та про освіту побоюються втратити свою ідентичність і мову, адже такий статус надає можливість цим народам повною мірою користуватися основними свободами, передбаченими нормами міжнародного права, а також прописаними в Конституції та законах України.

За словами Петера Сійярто, поширення закону на угорців (нині перевагами законодавства користуються кримські татари, караїми та кримчаки) вирішило б суперечку між Будапештом та Києвом, яка виникла через ситуацію угорської громади.

«Я навіть не уявляю собі більш корінного народу в Україні, ніж угорці. Це, звичайно, перебільшення, але, тим не менш, ці люди проживають на цій території століттями», – сказав міністр (Крім кримських татар, караїмів та кримчаків у документі не згадується жодна інша меншина, хоча в Україні живе близько 30 тисяч гагаузів. Перепис 2001 року містив дані про 248 200 кримських татар, 1196 караїмів та 406 кримчаків).

Петер Сійярто зазначив, що є люди, які не покидали своє місто, але протягом життя були громадянами кількох держав: Угорщини, Чехословаччини, Радянського Союзу, Словаччини та України. Змінювалася приналежність території, але люди там залишалися, додав міністр.

Він підкреслив, якби угорцям в Україні надали статус корінних жителів, вони, по суті, лише повернули б собі ті права, які мали до відповідних законодавчих змін.

На завершення Петер Сійярто повідомив, що постійно проводить консультації зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою, але поки що жодного прориву в цьому питанні не вдалося досягти.

 (Forrás)/ karpat.in.ua

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне