12640
08:46 29.082021

Закарпаття з робочим візитом відвідав заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини

Політика 6465

27 серпня Закарпаття з робочим візитом відвідав заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр. Під час візиту посадовець зустрівся з керівниками області та очільниками Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).

Представництво Угорщини до пандемії регулярно обговорювало ситуацію щодо закарпатських угорців та двосторонніх відносин, але через епідемію на це тривалий час не було можливості. Підсумовуючи результати зустрічей на Закарпатті 27 серпня, Левенте Мадяр підкреслив: «Останніми роками у двосторонніх відносинах відбувся ряд подій, які ми повинні вирішити. Це були дружні, збалансовані та безпроблемні відносини, допоки в Україні не були прийняті закони, які обмежують права угорської меншини. Водночас, діалог для вирішення проблем, частково через пандемію, не був і не міг бути достатньо інтенсивним та особистим, щоб зрушити з цієї мертвої точки», – зазначив він.

Висловлюючи надію, держсекретар повідомив, що бачить шанс, «з урахуванням нових реалій та прийнявши те, що в країні за останні роки відбулися зміни й триває процес побудови нації, через який усі народи регіону мають пройти», що вдасться знайти прийнятне для обох сторін вирішення мовних, освітніх питань нацменшини. «Ми погоджуємося, що угорські діти повинні знати українську мову, а вони – що це не повинно зашкодити угорській освіті», – наголосив Левенте Мадяр, додавши, що найближчими тижнями очікуються події, які можуть зрушити політичні відносини з поточного русла.

Левенте Мадяр зазначив, що вони прагнуть вирішити проблеми за новим конструктивним підходом, і українська сторона також має позитивні наміри на це.

Під час зустрічі з керівниками області обговорили питання розвитку прикордонної інфраструктури, зокрема, пунктів пропуску. Між Угорщиною та Україною будуть побудовані дві нові автомагістралі: угорські автомагістралі М3 та М34 незабаром досягнуть українського кордону. Також йшлося про ремонт мосту через Тису, прискорення залізничного сполучення Будапешт-Мукачево, перспективу запровадження авіарейсів між Ужгородом та Будапештом, а також будівництво нової залізничної лінії між Ужгородом та кордоном, що дозволить прискорити залізничний рух між Будапештом та Ужгородом. Торкнулися і низки питань, що стосуються культури, а також поводження з відходами.

Під час візиту на Закарпаття Левенте Мадяр також зустрівся з керівництвом Товариства угорської культури Закарпаття. Під час зустрічі обговорювалося суспільно-політичне та економічне становище угорців на Закарпатті, проблеми щодо навчання рідною мовою та використання рідної мови.

Заступник голови ТУКЗ-КМКС Йосип Борто після зустрічі повідомив: керівництво організації звернулось до уряду Угорщини та Міністерства закордонних справ з пропозицією та проханням прискорити та згладити процес перетину кордону. Також обговорювалося продовження субсидіювання для допомоги закарпатським угорцям, щодо чого ТУКЗ-КМКС також внесло пропозиції.

За підсумками переговорів, Левенте Мадяр повідомив, що переговори потрібно продовжувати за новим підходом і «створити нову ситуацію, прийнятну для всіх», і що до цієї «конструктивної співпраці ми ближче, ніж будь-коли за останні роки», – заявив держсекретар.

CsA/Kárpátaljai hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне