12715
12:31 19.092021

На Ужгородщині провели звітне засідання районного осередку ГО «ТУКЗ – КМКС»

Політика 8705

У суботу, 18 вересня, у Великій Доброні пройшло чергове засідання осередку Товариства угорської культури Закарпаття (ГО «ТУКЗ – КМКС»). Протягом кількох останніх тижнів такі зібрання провели у всіх осередках організації в Ужгородському районі. Усього їх нараховується 31.

Заключне підсумкове засідання провели у будівлі Угорського дому, що став одним з центрів культурного та соціального життя угорської громади краю. На захід запросили Генерального консула Угорщини в Ужгороді, Йожефа Бочкої, делегатів зібрання, депутатів місцевих та районної рад. На порядок денний винесли чимало питань, які стосувалися роботи районного осередку у різних сферах життєдіяльності.

Розпочали захід зі щорічного звіту голови осередку ГО «ТУКЗ – КМКС» Ужгородського району, Лівії Балог, яка наразі є ще й депутаткою Закарпатської обласної ради. Вона детально розповіла присутнім про пророблену протягом останнього року роботу, участь у різноманітних проєктах, організацію культурних та соціальних заходів.

«Останні півтора року для всіх виявилися складними – пандемія стала тим випробуванням, яке світ ще не бачив та не знав як з ним боротися. Тож протягом цього часу відбулося багато змін і ми були змушені до них підлаштовуватися. Минулого року, через карантинні обмеження, нам вдалося провести лише кілька заходів з великої кількості запланованих», – зауважила пані Лівія.

Варто зауважити, що ГО «ТУКЗ – КМКС» в один з найважчих періодів початку пандемії організувала благодійну акцію зі збору коштів для потреб медичних та освітніх закладів. Спільними зусиллями вдалося зібрати чималу суму, за яку придбали засоби захисту від коронавірусної інфекції – маски, захисні костюми, рукавички та дезінфікуючі засоби. У 36 пунктах збору, які розмістили в Ужгородському районі зібрали близько 50 тисяч гривень. Окрім цього, більшість коштів надсилали шляхом банківських переказів.

Голова осередку також поділилася інформацією щодо результатів виборів, на яких делегати угорської громади краю отримали хороші результати, тож представлені в якості депутатів в радах ОТГ та Ужгородській районній раді. Лівія Балог окреслила основні етапи передвиборчої кампанії та її успіх в Ужгородському районі.

Всі ми пам’ятаємо, що протягом липня-серпня, завдяки широкому жесту уряду Угорщини, всі закарпатці мали змогу пройти безкоштовну вакцинацію на трьох пунктах пропуску українсько-угорського кордону. Тож щеплення протягом цього періоду отримали понад 20 тисяч краян, більшість з яких висловили бажання отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію у вигляді пластикової картки.

З цього приводу Йожеф Бочкої розповів, що дипломатичне представництво Угорщини в Ужгороді отримало вже понад 5 тисяч карток, 2200 карток вже знайшли своїх адресатів. Додамо, що наразі українці, що хочуть перетнути кордон з Угорщиною можуть зробити це без тестів та сертифікатів про вакцинацію.

Разом з тим, Генеральний консул звернув увагу, що плідну роботу угорської громади краю, її відданість традиціям та культурі своїх предків можна побачити навіть неозброєним оком: «Скільки оновлених угорськомовних шкіл та садочків на Закарпатті, а Угорський дім, в якому ми сьогодні зустрілися теж чудовий».

Крім того, поділилися успіхами та досягненнями своєї роботи й керівники фракцій «КМКС – «Партія угорців України» у районній раді та радах ОТГ. На завершення зібрання Лівія Балог привітала ювілярів Товариства та вручила їм подарунки і квіткові композиції.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне