12862
08:45 27.102021

У раді Вилоцької громади і надалі немає консенсусу

Політика 3648

Будні ради Вилоцької селищної територіальної громади вже протягом кількох місяців характеризують серйозні труднощі, завдання, які потребують негайного вирішення. Усі питання здебільшого залишаються без відповідей, і це викликає занепокоєння в місцевих виборців. Аби дізнатися більше про нагальні проблеми громади, ми поспілкувалися з головою фракції «КМКС» ПУУ в раді Вилоцької селищної територіальної громади Альбертом Горонді.

«Чаша терпіння у Вилоцькій територіальній громаді переповнена!» – дізнаємося від лідера фракції «КМКС» ПУУ, за словами якого, між фракцією та її партнером по коаліції, а також керівництвом селищної громади наростає напруга. «З самого початку ми «авансом» висловили певну довіру нашим політичним партнерам у громаді, але ця довіра вже понад пів року не «оплачується», більше того, нею дедалі більше зловживають», – підкреслив Альберт Горонді.

Зокрема серйозне занепокоєння викликає те, що фракція «КМКС» бачить лише кінцеві результати багатьох рішень, які стосуються територіальної громади. За відсутності інформації їх намагаються нав’язати до «сліпого» схвалення депутатами фракції. Крім того, місцеве керівництво прагне нав’язати свою волю фракції в усіх питаннях щодо прийняття рішень, а коли рішення з якогось питання не вдається прийняти, козлом відпущення відразу стає КМКС. Таке ставлення лідер фракції вважає обурливим, і за жодних обставин депутати не бажають співпрацювати в цих питаннях, поки до них не будуть ставитись як до рівноцінних партнерів, адже ТУКЗ-КМКС – організація, що представляє інтереси громади і ставить інтереси електорату та окремих людей на перше місце.

Можна сказати, що фракція «КМКС» ПУУ та її партнер по коаліції «Слуга народу» перебувають у постійній війні з керівництвом місцевого самоврядування, і це дійсно серйозно впливає на депутатів ради територіальної громади та всіх її жителів.

Альберт Горонді також висловлює жаль з приводу того, що на одному з попередніх засідань, коли депутати фракції та її партнера по коаліції, які утворюють більшість, не були присутні на сесії в достатній кількості, рада не проголосувала за кандидата на посаду заступника голови селищної територіальної громади, висунутого фракцією «КМКС». І таким чином не дотрималась угоди, відповідно до якої одним із заступників голови громади стане людина, подана фракцією «КМКС» ради цього скликання.

«Якщо їхні обіцянки нічого не вартують, якщо нас обманюють, це стосується та ображає не лише фракцію «КМКС», а й усіх виборців територіальної громади!» – каже Альберт Горонді. А також додає, що всі пропозиції, які фракція виносить на розгляд ради, – наприклад, про наймання електрика та доглядача за громадськими територіями в населених пунктах громади, про належне освітлення вулиць, покращення стану доріг у селах, вирішення проблеми вивозу сміття, що стосується всієї громади, – їх або не беруть до уваги, або, за деякими винятками, просто не бажають виносити на обговорення, посилаючись на якісь необґрунтовані причини.

На засіданнях ради голоси депутатів фракції «КМКС» та її партнера по коаліції мають важливе значення і враховуються в разі прийняття рішень, але коли йдеться про питання, пропозиції чи юридичні рішення, подані ними для обговорення, на жаль, як показує досвід, часто залишаються без розгляду. Це дуже сильний тиск на фракцію «КМКС» ПУУ, який пов’язаний з відповідним ставленням керівництва територіальної громади. Відповідь з нашого боку, звісно, ​​також існує, ми користуємося законним правом про те, що більшість голосуванням може вносити зміни до питань порядку денного, з чим голова ради не погоджується, тож приймати рішення часто не вдається.

Серйозною проблемою в житті територіальної громади є утримання доріг. Для цього в бюджеті на 2021 рік було закладено два мільйони гривень. На прохання керівництва громади половину суми спрямували на впорядкування (грейдування) бічних вулиць, ухвалення цього рішення вимагали від фракцій ради. За підрахунками представників фракції «КМКС», для цілеспрямованого проведення цих робіт вистачило б значно менше коштів. Тому депутати фракції відмовилися підтримати це прохання, поки зрештою, відповідно до рішень очільника громади, вартість ремонту кожної з 18 бічних доріг сягнула близько 50 тисяч гривень. Дуже прикро, що викинули стільки грошей, а дороги залишилися майже такими ж, як були.

Також стикаються із серйозними проблемами під час вирішення земельних питань, оскільки притримують детальну інформацію від членів фракції «КМКС». Якщо депутати ради не отримують достатньо даних для прийняття рішення, яке задовольняє потреби землевласників, вони не можуть дійти консенсусу в актуальних питаннях. Керівництво самоврядування, включно з головою, не бажає відкривати всі карти, коли йдеться про земельні питання. Ми не отримуємо списку, кого стосуються рішення, вони хочуть «просунути» все під одною шапкою, каже Альберт Горонді.

За останні пів року інформацію від фракції приховували до та після кількох засідань ради. На практиці це означає, що перед кожним засіданням питання для обговорення розсилаються у вигляді питань порядку денного, які надходять фракції із запізненням або не надходять узагалі. Проєкти резолюцій для обговорення також мають бути надані депутатам за кілька днів до засідання ради. Через таке ставлення очільників ради питання, невідомі фракції «КМКС», просто не схвалюються, не голосує за них і її партнер по коаліції, тож питання порядку денного просто не приймається. Крім того, оформляється протокол кожного засідання ради, який вони зобов’язані протягом п’яти робочих днів надіслати всім депутатам, якщо вони цього вимагають. Фракція «КМКС» завжди просить цього, але були приклади, коли протоколи надходили через три місяці.

«Через цю випадкову чи навмисну ​​дискримінацію ми не бачимо, що насправді на кону в питаннях, які стосуються нашого дому […]», – підкреслив голова фракції, додавши, що така співпраця, якщо це можна так назвати, не конструктивна. Керівництво ради з часом мало б усвідомити, що без більшості змістовна робота в територіальній громаді просто неможлива.

Окрім серйозної боротьби, яку КМКС веде в раді територіальної громади, доводиться стикатися також із невдячністю всередині фракції, адже один із її членів, який потрапив до ради Вилоцької територіальної громади зі списку ТУКЗ-КМКС, відкрито виступив проти інтересів фракції, вийшов із неї і працює в іншій. Зважаючи на це, місцевий осередок Товариства угорської культури Закарпаття селища Вилок, за пропозицією голови дисциплінарного комітету організації, на загальних зборах виключив згаданого члена з організації. За словами Альберта Горонді, це була відверта зрада.

«Ми будемо наполегливо боротися, щоб виправдати довіру виборців під час прийняття рішень», – наголосив Альберт Горонді.

Насамкінець голова фракції «КМКС» ПУУ висловив вдячність усім депутатам, котрі з честю та вірністю служать інтересам громади, незважаючи на дискримінацію й тиск, а також щиро подякував за підтримку, яка допомагає роботі фракції.

K. K./Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне