13428
19:55 23.032022

З початку війни Угорщина прийняла, опікується і надає допомогу 641 775 біженцям з України

Політика 10480

Посольство Угорщини в Україні здивовано і шоковано прочитало рядки допису віце-прем’єр-міністра України Ірини Верещук у Facebook від 22 березня 2022 року, який пізніше широко процитували та прокоментували українські засоби масової інформації.

Пані віце-прем’єр-міністр, як і інші представники українського керівництва, виконує надлюдську роботу, з величезною відповідальністю в трагічній ситуації, в якій Україна веде героїчну боротьбу з агресією. За таких обставин можна зрозуміти загострені емоційні настрої. Але це не може бути підставою для безглуздих звинувачень і безпідставних наклепів.

Пані віце-прем’єр-міністр підводить підсумки того, чого не робить Угорщина та її уряд для України в нинішній ситуації, і шукає причини цього. Її висновки не тільки абсолютно хибні та необґрунтовані, а й відверто образливі – на жаль, ці кліше вже давно успішно насаджуються в українській громадській думці. Особливо сумно, що серед цих спекуляцій – не вперше – фігурує і Закарпатська область України та угорці, які там проживають. І це ми ввічливо, але найрішучіше відкидаємо.

Але, хоча зараз не найкращий час, давайте, не претендуючи на повний перелік, розглянемо, що Угорщина зробила і робить для України, щоб наш сусід і друг був успішним у своїй боротьбі:

– з початку війни Угорщина прийняла, опікується і надає допомогу 641 775 біженцям з України, і ця кількість зростає щодня;

– завдяки добровільним пожертвам громадян Угорщини та ресурсам, наданим урядом Угорщини, державні органи та гуманітарні організації надали Україні допомогу та пожертви на 5000 тон, вартістю десятки мільйонів євро, і ми забезпечимо це і в майбутньому;

– Угорщина досі підтримує усі санкції, запроваджені міжнародною спільнотою проти держави-агресора;

– Угорщина підтримує надання Україні статусу кандидата в ЄС;

– Угорщина сприяє збереженню життєздатності України шляхом постачання енергоносіїв.

Ми розуміємо та підтримуємо те, як це видно, що українське керівництво несе відповідальність за захист і безпеку громадян України, але уряд Угорщини несе таку саму відповідальність за захист і безпеку громадян Угорщини, а відтепер і за понад півмільйона громадян України, які знайшли там притулок.

Нинішня трагічна ситуація вимагає співпраці та незламної підтримки один одного. Не шукаймо ворогів там, де їх немає.

Посольство Угорщини

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне