13452
09:09 1.042022

Закарпаття – наш надійний тил у війні з Росією

Політика 9883

У четвер, 31 березня, пройшов перший спільний брифінг пресцентрів «Укрінформу» та Закарпатської ОВА на тему «Закарпаття – наш надійний тил у війні з Росією». Це і стало основним меседжем заходу.

За ловами голови Закарпатської ОВА Віктора Микити до війни, у разі її початку, область готувалась прийняти близько 50 тисяч вимушених переселенців. Однак вже нині в регіоні можуть перебувати близько 380 тисяч наших співвітчизників. При цьому офіційно зареєстровано близько 110 тисяч.

При цьому кожен, хто прибуває у наш регіон, отримує надійний прихисток та підтримку в цей непростий час, – наголосив під час брифінгу очільник області.

«Ми маємо в кожній територіальній громаді місця, де мають можливість безкоштовно харчуватися наші громадяни. Ми працюємо і вночі, і в день, з міжнародними партнерами: Угорщина, Словаччина, Австрія, Румунія, Італія… І всім їм розповідаємо і показуємо, яка біда відбувається на території України» – заявив Віктор Микита.

«В той же час ми, представники влади, на території Закарпаття організували гуманітарні хаби… Наразі як ви бачите на Закарпатті перебуває велика кількість переселенців. Але ніхто з них не ночує просто неба. Всі мають тимчасові місця перебування. Крім цього, у нас є можливість відправляти групи бажаючих людей за кордон. Щодня ми відправляємо в Італію, Болгарію… групи жінок, дітей, тих хто має бажання» – запевнив голова ОВА.

Також за словами Віктора Микита сьогодні вже зафіксовано великий відсоток тих, хто повертається з-за кордону в Україну. Серед них є громадяни з Харкова, Чернігова та інших міст, де тривають бойові дії. А тому вони також залишаються на Закарпатті.

Водночас, за словами очільника краю, на сьогоднішній день влада працює щоб запустити економіку. Зокрема працює будівельна галузь. На Закарпатті вже є майже 2 тисячі квартир, будівництво яких на завершальній стадії, – зазначив очільник краю. При цьому, за його словами, йде робота з банками аби повноцінно запустити кредитування.

Також Віктор Микита повідомив, що в обласному центрі Закарпаття за сприяння іноземних партнерів можуть збудувати цілий мікрорайон. З цього приводу тривають перемовини.

За словами ж мера Ужгорода Богдана Андріїва з першого дня війни місто активно готувалось до масового приїзду вимушених переселенців. І тому найважливішим є те, «що у нас ні одна людина не залишилась голодною, і не ночувала просто неба».

«Ми звернулися з такою інформацією, що місто перенаселене, але ми продовжуємо приймати людей, кожного дня матерів з дітьми… Ми не можемо відмовити, і якщо буде така необхідність будемо приймати людей і надалі. Долучилася обласна адміністрація і територіальні громади по периметру міста. Багатьох вони розселили у себе…» – розповів міський голова Ужгорода. За його словами ця робота ведеться постійно.

«Також ми організували дистанційне навчання дітей вимушених переселенців у наших навчальних закладах. Вже близько 1000 дітей навчаються разом з ужгородцями у наших загальноосвітніх і середніх закладах» – запевнив Богдан Андріїв.

Руслан ФАТУЛА

Відео Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне