13465
14:27 8.042022

В Ужгороді демонтують бюст Пушкіна та перейменують вулиці

Політика 10086

У п’ятницю, 8 квітня, відбулося позачергове засідання сесії Ужгородської міської ради. В залі зареєструвалося 29 депутатів. На порядку денному було кілька питань. Розпочали роботу із засідання депутатських комісій.

Відтак до порядку денного було включено кілька питань. Майже всі вони стосувалися дерусифікації міста.

Насамперед проголосували за кілька міських програм. Програму підтримки військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань та парамілітарних організацій на 2022 рік. Програма передбачає допомогу в матеріально-технічному забезпеченні військовим частинам Збройних Сил України, іншим військовим формуванням. На реалізацію передбачено 2 млн грн із інших джерел. Йдеться про кошти, які надходять на благодійні рахунки Ужгородської міської ради.

Внесли депутати Ужгородської міської ради і зміни до Програми надання шефської допомоги військовим частинам, розташованим на території міста на 2021-2022 роки.

Також депутати проголосували за надання матеріальної допомоги дев’яти ужгородцям. Відповідно до проекту рішення, йдеться про члени родин загиблих військовослужбовців, яким виділили по 50 тисяч гривень, людей з інвалідністю та після складних захворювань або ж операцій.

Далі підтримали зміни до бюджету Ужгородської міської територіальної громади на 2022 рік – здійснили перерозподіл бюджетних призначень.

Після цього міські обранці проголосували за кілька рішень, які стосувалися дерусифікації Ужгорода:

– про перейменування вулиць, площ, скверів, провулків, названих на честь російських діячів політики, культури та мистецтв;

– про демонтаж пам’ятника Пушкіну;

– звернення до Верховної Ради України про заборону православної церкви московського патріархату.

Також депутати підтримали звернення до Кабінету Міністрів України про відновлення дії постанови, щодо компенсації із держбюджету підприємствам та підприємцям середньої заробітної плати, яка зберігається за мобілізованими працівниками.

Насамкінець, в сесійній залі виступили волонтери, які просили навести лад на залізничному вокзалі міста, а також відновити нічні чергування.

– Наразі нічний транспорт та поселення в Ужгороді відсутні. Цієї ночі до Ужгорода з Краматорська та Києва прибуло близько тисячі людей, – розповідають волонтери. – Ми не можемо їх тримати на вокзалі, оскільки це стратегічний об’єкт. Людям навіть нігде сісти. Окрім того, прибувають особи, які потребують невідкладної медичної допомоги. Це люди, яким необхідний гемодіаліз тощо. Лікарні вночі відмовляють нам у госпіталізації. Окрім того, в Ужгород приїжджає безліч інвалідів, людей похилого віку, наркозалежних, яких просто ніде не приймають. Ми не знаємо, що з ними робити. Часто волонтери просто беруть їх до себе додому…

Після численних дискусій в сесійній залі, міський голова пообіцяв, що ці проблеми будуть вирішені.

Христина БІКЛЯН

Відео Дмитро МИСЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне