13479
11:12 17.042022

Брензович: перемога опозиції в Угорщині не покращила б долю закарпатців

Політика 7598

Існує загальне переконання, що національна політика Угорщини, яка проводилася досі, хороша, і були сподівання, що вона триватиме й надалі. Про це в інтерв’ю виданню Mandiner повідомив голова Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Василь Брензович. Він висловив сподівання, що як українська, так і угорська сторона зроблять усе можливе, щоб відновити заморожені відносини між двома країнами.

– Як ви оцінюєте результати виборів в Угорщині?

– Позитивно. Як і закордонні угорці, зокрема угорці Закарпаття, які, незважаючи на всі труднощі, віддали значну кількість голосів на Закарпатті та в консульствах, а також у голосуванні поштою. Понад 90% із них підтримали нинішню урядову коаліцію. Тобто угорці, які живуть за кордоном, схвалюють національну політику, що характеризувала роботу уряду «Фідес-ХДНП».

– Чому закарпатці такої думки?

– Бо за всю історію після Тріанону угорці Закарпаття не отримували такої значної допомоги, як останнім часом. Згадаймо «посвідки угорця», спрощену можливість отримати громадянство, що є особливою можливістю для угорців Закарпаття, які не є членами Європейського Союзу.

Крім того, були започатковані та тривають програми, які надають безпрецедентну підтримку угорцям Закарпаття. Згадаймо лише соціальні виплати, одержані завдяки уряду Угорщини закарпатськими вчителями, угорськомовними лікарями та працівниками культури, або ж підтримку на харчування дітей!

Або ж підтримку економічного розвитку в рамках Програми ім. Еде Егана, а також Програму розвитку дошкільних навчальних закладів та підтримку Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Усе це значний внесок у збереження угорської громади Закарпаття. Ми також вдячні за надзвичайно велику кількість гуманітарної допомоги, яка зараз, під час війни, надходить до області з Угорщини.

– Загалом чи були темою обговорення вибори в Угорщині в Україні, в українському громадському житті?

– Були. На жаль, значна частина українських ЗМІ протягом кількох років веде інтенсивну антиугорську кампанію. І під час виборчої кампанії та в період війни: незважаючи на те, що Угорщина засудила агресію, проголосувала за санкції та надала Україні значну гуманітарну допомогу в міру своїх можливостей, це не пройшло через пресу. З іншого боку, щоразу намагалися розглядати заяви уряду Угорщини в негативному світлі, і, як відомо, це також призвело до дипломатичного загострення між президентом України та угорською аудиторією.

Ця негативна тенденція згубно впливає не лише на міждержавні відносини, але й на становище угорців на Закарпатті.

– Чи можна сподіватися, що ситуація може дещо покращитися після виборів?

– Обом сторонам необхідно вжити заходів для припинення дипломатичної напруги та налагодження конструктивної співпраці, оскільки Угорщина є сусідньою державою, вона допомагає Україні в цій складній ситуації, і я вважаю, що такі заяви невиправдані.

– Дехто переконаний, що перемога опозиції покращила б ситуацію.

– Перемога опозиції, очевидно, не покращила б становище угорців Закарпаття, це м’яко кажучи. Адже відомо, наскільки образливі, більше того, надзвичайно небезпечні заяви лунали від кандидата в прем’єр-міністри від опозиції під час виборчої кампанії про нібито проросійську позицію угорців на Закарпатті, чим він уже тоді піддав небезпеці нашу громаду. Ми виступили із заявою, у якій закликали не робити нашу громаду темою виборчої кампанії. На жаль, опозиція не дослухалася до наших слів. При цьому було не зовсім зрозуміло, яку програму пропонувала опозиція щодо закордонних угорців.

Заяви, котрі звучали, не викликали гарних сподівань, можливо, і через це дев’ять із десяти закордонних угорців своїми голосами підтримали нинішню владу. Адже існує загальне переконання, що національна політика, яка проводилася досі, хороша, і ми сподівалися, що вона триватиме й надалі.

(mandiner.hu)

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне