13654
14:20 28.062022

28 червня – День Конституції України

Політика 4757

Як відомо, 28 червня 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня – загалом безперервно 23 години (відома в історії як «конституційна ніч»). У підсумку, під час голосування «ЗА» висловилися 315 тогочасних парламентарів.

Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності. Цій доленосній події передували роки наполегливої і важкої праці, консультацій, криз і домовленостей. До слова, процес підготовки сьогоднішньої Конституції України розпочався ще у 1990 році – за часів існування Української РСР. Протягом 6 років, поки він тривав, було запропоновано 15 її проєктів – від Конституційної комісії, політичних партій, науковців.

Прийняття сучасної Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Цьогоріч свято припадає на вівторок і у мирний час українці б мали додатковий вихідний, оскільки День Конституції є державним святом. Але, протягом війни трудові відносини регламентує Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. І, згідно із ним, святковий або неробочий день, який збігається з вихідним днем, не переносять на наступний після святкового або неробочого.

Карпатський об’єктив

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне